YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

III Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

19 kwietnia 2019 13:39:55 | autor: Anna Ostapiuk
W Niedzielę Palmową salę remizy wypełniły wielkanocne potrawy, dekoracje, pieśni i recytacje. Klub Seniora z Rzeczycy zapewnił zaproszonym gościom podniosłą atmosferę świąt organizując po raz trzeci Przemyślenia Wielkanocne.

III Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy (fot. miedzyrzec.info)

- Przemyślenia Wielkanocne to już uroczystość cykliczna – powitała zgromadzonych Teresa Kuraszyk, prezes Klubu Seniorów – Z całego serca pragniemy z państwem przeżyć przygotowania do tych przepięknych Świąt Wielkiej Nocy. Zapraszam do wspólnych przeżyć, wspólnych refleksji, a  nasze serca niech wypełnią się miłością, spokojem i radością, bo to teraz jest ten najpiękniejszy czas.

14 kwietnia br. w Rzeczycy odbyła się uroczystość przedświąteczna, której program został oparty o tradycyjne motywy wielkanocne. Członkowie Klubu Seniora, działającego od 2016 r., przygotowali chwytający za serce montaż słowno – muzyczny składający się z pieśni wielkopostnych i recytacji. Zgromadzeni wysłuchali koncertu gitarowego sympatyka klubu Leszka Kuraszyka, mogli również skorzystać z oferty smakowicie zastawionego stołu wielkanocnego. Klubowicze przygotowali kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby i dekoracje.

- Czas Przemyśleń Wielkanocnych w wykonaniu Klubu Seniora jest czasem wydłużonych dla nas rekolekcji – przemawiał Krzysztof Adamowicz, wójt gminy Międzyrzec Podlaski - Ten czas dzisiejszy nie jest czasem straconym. To dzisiejsze spotkanie obrazuje naszą gminę: każdy z nas jest trochę inny, każdy  z nas ma swoje przeżycia, swoje emocje, a dla każdego jest miejsce w tej naszej społeczności, każdy ma swoją rolę do spełnienia.

Członkowie Klubu Seniorów, ubrani w jednakowe kostiumy, radośni, zaaferowani, recytujący i śpiewający z wielkim zaangażowaniem, są swoistą wizytówką Rzeczycy. Spędzają wspólnie czas, znajdują radość we wspólnych inicjatywach. Celem klubu od samego początku była integracja i aktywizacja osób starszych, co przynosi dziś świetne efekty. Klub tworzy prawie 30 osób, są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. – Jestem dumny i zaszczycony, że uczycie nas tak pięknie budować tę zbiorowość i społeczność – podziękował seniorom wzruszony wójt – Życzę wszystkim, byście w każdym człowieku znajdowali radość, byście tę radość chłonęli i zarażali nią innych.

Zadanie pn. „Przemyślenia Wielkanocne” zostało zrealizowane w ramach dotacji przyznanej Stowarzyszeniu Moja Gmina w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów uprawnionych na rok 2019.

REKLAMA
reklama


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male