Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.0°C
Kontakt
Region

Ile kosztuje ochrona dla mieszkania na kredyt?

22 czerwca 2017 10:19 | autor: Porada eksperta

Ubezpieczenia do kredytu hipotecznego praktycznie nie da się uniknąć. Wykupienie polisy mieszkaniowej to jedna z metod zabezpieczenia się przez bank na wypadek, gdyby nieruchomość została zniszczona przez pożar czy inne zdarzenie losowe. Ale to też jedna z najtańszych form ochrony i korzyść dla samego kredytobiorcy.

Opcja, jaką jest ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego na www.ubezpieczeniaonline.pl pozwala wykupić odpowiednią polisę w jednym z czterech pakietów dopasowanych do najczęstszych potrzeb lokatorów czy właścicieli nieruchomości. Przy czym ubezpieczenie do kredytu do wariant o najwęższym zakresie i najniższej składce opłacanej raz do roku.

Pakiet S, czyli ochrona podstawowa

Decydując się na ochronę nieruchomości w najmniejszym wymiarze, klient płaci za ubezpieczenie niewiele, ale i więcej ryzykuje, ponieważ zakres ochrony jest stosunkowo wąski i obejmuje przeważnie ochronę murów w razie zaistnienia pożaru, wybuchu, uderzenia pojazdu i innych – nawet do kilkunastu – zdarzeń losowych.

REKLAMA

Jeśli do takiej szkody dojdzie, a właściciel nieruchomości nie będzie w stanie pozostać w domu czy mieszkaniu z przyczyn technicznych, wówczas resztę kredytu spłaci za niego ubezpieczyciel lub uzyska on odszkodowanie pozwalające uniknąć pułapki zadłużenia.

Do wyboru są jednak jeszcze inne pakiety, które również można dokupić do kredytu hipotecznego. Posiadają one szerszy zakres ochrony, a jednocześnie składka ulega podwyższeniu:

Pakiet M – zwany też pakietem dla przezornych, w tym i dwóch kolejnych pakietach klient może partycypować w kosztach ubezpieczenia, jeśli posiada własne zabezpieczenia, np. przed kradzieżą z włamaniem, typu: alarm, monitoring praz drzwi z atestowanym zamkiem. Te opcje może zaznaczyć w integralnym formularzu. Oprócz ochrony murów od zdarzeń losowych istnieje możliwość rozszerzenia umowy o ruchomości domowe.

Pakiet L – to wybór dla świadomych, a przynajmniej zgodnie z nazwą pakietu, gdzie ochrona dotyczy nie tylko murów czy mienia ruchomego, ale także elementów stałych konstrukcji na wypadek zdarzeń losowych oraz zabezpieczenie przed ryzykiem kradzieży.

Pakiet XL – jest największy z oferowanych zestawów, który wyróżnia możliwość ubezpieczenia murów, ruchomości domowych i stałych elementów od zdarzeń losowych i kradzieży na bardzo wysokie sumy.

Najtańsza czy najdroższa – którą polisę wybrać?

Ubezpieczenie nieruchomości to dość tani produkt finansowy, jeśli wziąć pod uwagę okres trwania ochrony. Roczna polisa w najwęższym zakresie i sumą ubezpieczenia rzędu 300 tys. zł (średnia wartość zaciąganego kredytu) to wydatek w przedziale od 200 do 400 zł.

Paradoksalnie, za wyższy pakiet można z większym zakresem ochrony można zapłacić mniej – decyduje o tym aktualna oferta Towarzystwa Ubezpieczeniowego dostępna w porównywarce dla tych, którzy ubezpieczenie mieszkania czy domu chcą znaleźć w sieci.

Chcąc jednak zakupić polisę typowo pod kredyt hipoteczny, należy – poza wybraniem pakietu S – stworzyć tzw. profil klienta, który będzie obejmował m.in. dane ubezpieczenia i dane ubezpieczającego się. Przykładowy profil będzie wyglądał następująco:

Przedmiot ubezpieczenia: dom wolno stojący

Konstrukcja domu: niepalna

Podpiwniczenie domu: nie

Powierzchnia domu: 110 m2

Rok budowy domu: 2016

Lokalizacja: 58-500 Jelenia Góra, Sudecka 4

Wartość nieruchomości: 300 000 zł

Data urodzenia ubezpieczającego: 16.01.1980

Liczba nieletnich zamieszkująca nieruchomość: 1

Data rozpoczęcia ubezpieczenia: 01.07.2017

Liczba szkód w ostatnich 3 latach: 0

Ostatnim krokiem jest zaznaczenie pakietu w cel otrzymania wysokości składek – porównywarka generuje do pięciu wyników różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Według powyższego profilu klienta najtańsza składka to wydatek 136 zł rocznie (Link4), a najdroższa wynosi 346 zł (Aviva).

Wybierając jednak wyższy pakiet, składka nie będzie diametralnie się różnić, bo najtańsze ubezpieczenie wg kalkulacji z dnia 16.06.2017 będzie wynosić odpowiednio 186 zł (pakiet M), 254 (pakiet L) i 299 zł (pakiet XL), co w skali 12 miesięcy jest wydatkiem w zasięgu każdego portfela.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny