YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Inwestycje w dobrą wodę

4 sierpnia 2020 11:03:47 | autor: Anna Ostapiuk
Trwają prace związane z przebudową stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy. Zakończą się jeszcze w tym roku. Na terenie SUW m.in. powstanie nowy zbiornik, który zapewni stabilne dostawy wody.

Przebudowa stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy to projekt o wartości ponad 2 mln złotych dofinansowany ze środków unijnych RPO dla województwa lubelskiego, który zakłada całkowitą modernizację punktu ujęcia i wyposażenie w nowe technologie wydobycia wody. W jego ramach trwają prace nie tylko budowlane, bowiem powstaje także instalacja fotowoltaiczna, która zapewni energię elektryczną niezbędną do obsługi stacji.

Realizacja projektu pod nazwą "Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy" podzielona jest na dwie części, z czego pierwszą w postaci samej przebudowy wykonuje firma Investmil z Milanowa za kwotę 1 784 853 zł. Część drugą, tj. rozbudowę stacji o dodatkowy zbiornik na wodę, realizuje Usługowy Zakład Instalacji CO i WK Józef Skurski z Białej Podlaskiej z ceną ofertową na kwotę 488 310 zł.  

- W ramach monitoringu sieci wodociągowej będzie również wybudowany dodatkowy zbiornik na wodę w Rogoźnicy, który zapewni stabilną dostawę wody dla mieszkańców w okresie wzmożonego zapotrzebowania. Prace w Rogoźnicy obecnie trwają, a zakończą się jeszcze w tym roku - informuje wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male