YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Inwestycje za torami

5 sierpnia 2015 20:41:01 | autor: redakcja
Mieszkańcy dzielnicy "za torami" mogą w końcu z większym optymizmem spojrzeć w przyszłość. W budżecie miasta przestano ich pomijać.

Nowy dywanik asfaltowy na ulicy Kolejowej

W zasadzie wszystko co w ostatnich latach robiono w tej dzielnicy podporządkowane było inwestycjom na żwirowni. Sytuacja zmieniła się dopiero po jesiennych wyborach samorządowych. W tegorocznym budżecie przeznaczono 200 tys. złotych na realizację pierwszego etapu budowy kanalizacji deszczowej na ulicy Adamki.

Niedawno, z inicjatywy radnego Roberta Idzikowskiego, burmistrz Zbigniew Kot spotkał się z mieszkańcami tego okręgu wyborczego. Przyszło go posłuchać około 50 osób. Radny nie ukrywał zadowolenia po tym spotkaniu.

- Usłyszeliśmy zapewnienia, że prace przy budowie kanalizacji burzowej będą w przyszłym roku kontynuowane. Ponadto modernizacji doczeka się jedna z ulic – relacjonuje Robert Idzikowski.

- To będzie ulica Zadworna, chcemy uzyskać dofinansowanie na jej modernizację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – informuje wiceburmistrz Grzegorz Łubik.

Jeżeli Zadworna zostanie uwzględniona w tym programie, to połowa kosztów jej modernizacji zostanie pokryta z rezerwy celowej utworzonej w budżecie państwa.

Na inwestycje czekają także mieszkańcy z drugiej strony torów. Na razie trwają prace nad projektami przebudowy ulicy Pułaskiego i Placu Dworcowego oraz budowy tam kanalizacji deszczowej.

Skończyły się problemy związane z modernizacją linii kolejowej. Wykonawca wywiązał się z umowy i wyremontował fragmenty dróg zniszczone podczas organizacji objazdu z powodu zamknięcia przejazdu kolejowego. W sumie położono nowy dywanik asfaltowy o długości 1350 metrów na ulicy Siteńskiej, Kolejowej i Kościuszki.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (19 czerwca 2016 12:28:54) poszpanowaliście angielskim,burak zawsze będzie burakiem autor: gość
  (6 sierpnia 2015 23:59:50) prawda idzikowski nie nalezy do platformy a za torami cos sie dzieje to chyba nie kolesiostwo ale burmistrz jest ok autor: ktos
  (6 sierpnia 2015 13:07:32) I tak co kadencja będziemy wspominać za każdym razem o inwestycjach w różnych częściach miasta. Widać bliższa ciału kołderka tzn, gdzie radni mają więcej wpływu. A poza tym to jest to przymilanie się dla mieszkańców w zamian za przyszłe niedogodności w związku z inwestycją chłopców z PO autor: nie POpieram
  (6 sierpnia 2015 12:55:14) Propaganda portalu Propaganda Waszego portalu bije na głowę inwestycje za torami - słuszne zresztą! Nic nie ugracie przymilając się nowej - zresztą dużo lepszej od poprzedniej władzy. Miasto jest w dobrych rękach, większość to wie, więc tyło wchodzenie włodarzom miejskim splendoru Wam nie przynosi. Pozdrawiam Marek. autor: Marek
  logo male