YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

IV Gminny Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy

26 stycznia 2018 11:02:46 | autor: Redakcja / UG Międzyrzec Podlaski
21 stycznia 2018 roku o godzinie 15:00 sala gimnastyczna Publicznej Szkoły Podstawowej w Misiach (budynek w Jelnicy), wypełniła się po brzegi seniorami oraz zaproszonymi gośćmi, którzy przyszli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez młodzież z okazji Dnia Babci i Dziadka.

IV Gminny Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Misiach wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Jelnica zorganizowali uroczysty IV Gminny Dzień Babci i Dziadka, mający na celu podziękowanie wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w ich życiu.

Inicjatywa wyszła od uczniów gimnazjum, którzy chętnie organizują akcje społeczne, a wsparcia udzieliły Panie ze stowarzyszenia, na czele z prezes Katarzyną Tymoszuk oraz sołtys wsi Jelnica Barbarą Siłuszyk.

Pierwsza część występu była oparta na lirycznych wierszach, które podkreślały wagę dojrzałego wieku oraz wdzięczność wnuków dla kochany seniorów. W następnej części wystąpiła szkolna grupa kabaretowa pod nazwą „Dwóch i pół” w skeczu „Czerwony kapturek-wersja współczesna”.

Na koniec części artystycznej odbył się koncert Młodych Talentów, w którym wzięły udział: Nikola Adamowicz (kl. IIIB), Alicja Kurowska (kl. IV A), Wiktoria Adamowicz (kl. VII), Zuzanna Chmielewska (kl. VII), Amelia Kalinka (kl. IIA gimnazjum), Giulia Frąckiewicz (kl. IIIB gimnazjum) oraz Paulina Radecka (kl. IIIB gimnazjum).

Po występach uczniów odbyła się Olimpiada Wnuczka składająca się z 5 konkurencji sportowych. Wszyscy uczestnicy po wykonaniu zadania mogli wylosować nagrody.

Starsi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności szachowe rozgrywając symultanę szachową z Mistrzem Województwa Lubelskiego do lat 11 Jerzym Rzeńcą. Pojedynek zakończył się wynikiem 7:1. Jerzego pogromił uczeń drugiej klasy gimnazjum Andrzej Stefaniuk.

Pyszne ciasto i ciepłe napoje dla gości przygotowały panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Jelnica.

Na podsumowanie całej uroczystości wystąpiła Gminna Grupa Taneczna prowadzonej przez instruktor GOK-u Iwonę Basarę- Teofilską. Dzieci zaprezentowały cztery efektowne układy taneczne.

Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy zgromadził ogromną liczbę zainteresowanych osób, co po raz kolejny potwierdziło sukces inicjatyw organizowanych przez stowarzyszenia oraz potrzebę lokalnej integracji i współpracy.

Koordynatorami całego projektu były Renata Sobieszuk-Rzeńca i wicedyrektor PSP w Misiach Ewa Jowik.

Patronatem honorowym uroczystość objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

 


IV Gminny Dzień Babci i Dziadka w Jelnicy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male