YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

IV Turniej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych - V etap

6 lipca 2017 07:48:41 | autor: Redakcja / MUKS "Gambit"
W niedzielę 18 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 rozegrano piąty turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

IV Turniej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych - V etap (fot. MUKS "Gambit")

Głównym sponsorem całego cyklu złożonego z 6 turniejów, jest firma Dr Gerard sp. z o. o., natomiast sponsorem wspierającym Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim, który wspiera MUKS "Gambit" Międzyrzec Podlaski od początku jego istnienia.

Tym razem rozegrano jedenastorundowy turniej Blitza z tempem 6 min + 4 sek. za posunięcie, na partię dla zawodnika. Do rywalizacji przystąpiło 41 szachistów z Radzynia Podlaskiego, Lubartowa, Lublina, Siedlec, Warszawy i Międzyrzeca Podlaskiego. Po raz kolejny, pierwsze miejsce w turnieju zajął Sławomir Kurpiewski, szachista K. Sz. Skoczek Siedlce, który zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji długofalowej. Drugie miejsce zajął zawodnik LUKS Lubartów Andrzej Rogoza, a trzecie radzynianin Hubert Goławski.

W grupach juniorskich do lat 14 triumfowali: Patrycja Waszczuk z TS Wisła Kraków, która w klasyfikacji open zajęła czwarte miejsce i Wiktor Kukawski z MUKS Gambit, który w klasyfikacji open zajął 6 miejsce. Wiktor wyprzedził Jerzego Rzeńcę i Cezarego Goławskiego. Natomiast Patrycja wyprzedziła dziewczęta z MUKS "Gambit": Olę Szyszko i Hanię Nurzyńską.

Najlepszym szachistą w grupie dziesięciolatków okazał się junior z MUKS "Gambit" Karol Petruczenko, który wyprzedził kolegów klubowych: Mariusza Kurczyńskiego i Marcela Domańskiego. Klasyfikację dziewcząt do lat 10 wygrała juniorka z międzyrzeckiego klubu Karolina Tymoszuk. Kolejne miejsca zajęły koleżanki Karoliny: Ola Marciniuk i Karolina Wysokińska.

Wśród najmłodszych uczestników turnieju triumfował ośmiolatek z MUKS Gambit - Olek Nakaziuk. Kolejne miejsca zajęli: Michał Drozd z Lubartowa i kolega klubowy Olka - Szymon Stefaniak.

Tradycją stało się już, że zacięta walka na szachownicach przebiegała w duchu Fair play. Kolejny finałowy turniej cyklu zaplanowany jest na 3 września. Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie internetowej: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_678/

REKLAMA
reklama


IV Turniej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male