12.3°C

Jak Dawid z Goliatem

17 lutego 2013 18:43 | autor: mw

Międzyrzeckiej Trójce nie udało się w tym roku awansować do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.

Nasi juniorzy reprezentujący Międzyrzecką Trójkę i LO im. Sikorskiego zagrali w Rzeszowie w ćwierćfinałowym turnieju MPJ. Trafili do bardzo mocnej grupy. Rywalizowali z juniorskimi zespołami klubów występujących w PlusLidze.

W pierwszym piątkowym spotkaniu Trójka uległa ekipie Jastrzębskiego Węgla. Nasi juniorzy zdołali jednak urwać faworytom dwa sety.

Spotkanie to zaczęło się dla Trójki fatalnie.

- Przeciwnicy wstrzelili się zagrywką, grali bardzo mocno, na granicy ryzyka i dlatego mieliśmy duże problemy, nie mogliśmy pograć – opowiada trener Marcin Śliwa.

Sytuację udało się opanować w drugim secie. Również w trzecim Trójka potwierdziła, że ma naprawdę dobre juniorskie zaplecze. Niestety, w czwartym secie powtórzyła się sytuacja z początku spotkania. Siatkarze Jastrzębskiego siali w naszych szeregach zamęt mocną zagrywką. Tie-breaka rozstrzygnęli na swoją korzyść.

- Szkoda tego spotkania, była szansa na wygraną – stwierdza trener.

W drugim spotkaniu Trójka zagrała z faworytami turnieju Resovią Rzeszów.

- Turniej zaczął się dla nas niekorzystnie, chłopcy byli lekko podłamani piątkowym wynikiem, to było widać na parkiecie – mówi Marcin Śliwa.

Aby myśleć o awansie Trójka musiała z gospodarzami wygrać. Pojawiła się presja i w efekcie dużo własnych błędów. Do tego przeciwnicy przewyższali nasz zespół parametrami fizycznymi.

- Mieliśmy najniższy zespół na turnieju – stwierdza Marcin Śliwa. - Mimo to chłopcy nie przestraszyli się wzrostu przeciwników i wielokrotnie z powodzeniem atakowali wysoki blok rzeszowian.

Po porażce z Resovią, niedzielny mecz Trójki nie miał już praktycznie znaczenia, bo awans do półfinałów MPJ zapewniły sobie zespoły Resovii i Jastrzębskiego.

Ekipa Marcina Śliwy i Bartosza Jesienia zaczęła bardzo dobrze. Jednak w trzecim secie coś się zacięło. Przeciwnicy zaczęli wygrywać końcówki setów i ostatecznie Trójka wraca z Rzeszowa bez zwycięstwa.

Z porażki nikt w klubie tragedii nie robi, międzyrzeczanie mieli bowiem za przeciwników bardzo mocne zespoły. A i tak byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki w spotkaniu z Jastrzębskim Węglem.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika Trójki otrzymał Konrad Szaruga, który jak podkreśla trener, zagrał bardzo dobrze i w przyjęciu i w ataku.

Nasi siatkarze w podróż powrotną wyruszyli dopiero późnym popołudniem. W Rzeszowie obejrzeli jeszcze finałowe spotkanie turnieju, w którym Resovia pokonała Jastrzębskiego 3:2 oraz fragment spotkania PlusLigi Resovia – Skra Bełchatów.

Skład Trójki: Konrad Szaruga, Mateusz Stańczuk, Michał Jabłoński, Mariusz Ostapowicz, Jakub Siłka, Damian Roszkowski, Artur Młynarczuk, Radosław Łubik, Piotr Trzpil, Konrad Kusznieruk, Jakub Czaban, Karol Daniluk, Jakub Gontarewicz.

15.02.2013

Resovia Rzeszów – UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

Międzyrzecka Trójka LO Sikorski - Jastrzębski Węgiel 2:3 (13:25, 25:21, 25:19, 11:25, 10:15)

16.02.2013

Chemik Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 21:25, 19:25)

Resovia Rzeszów - Międzyrzecka Trójka LO Sikorski 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)

17.02.2013

Międzyrzecka Trójka LO Sikorski - Chemik Olsztyn 2:3 (25:17, 25:21, 22:25, 20:25, 10:15)

(16 lutego 2013 20:36)
    jutro WYGRAĆ i 3 miejsce w 1/4 MPJ jest! w takiej grupie to wielki szacun...

(16 lutego 2013 17:20)
    Dziś o 20 na TVP Sport będzie relacja z najciekawszych fragmentów jutrzejszych meczy,

(16 lutego 2013 16:55)
    jedź to zobaczysz a nie na gotowe

(16 lutego 2013 16:15)
    video
    moze glupie pytanie ale czy te mistrzostwa sa gdzieś transmitowane ? lub chociaz nagrywane ?
    autor: kibic