YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

„Jak to na wsi niegdyś bywało…” w Zaściankach

4 maja 2018 08:43:44 | autor: Redakcja
W niedzielę 29 kwietnia w Domu Ludowym w Zaściankach odbyła się III Powiatowa inscenizacja pod hasłem „Jak to na wsi niegdyś bywało…”.

III Powiatowa inscenizacja pod hasłem „Jak to na wsi niegdyś bywało…” w Zaściankach (fot. GOK Międzyrzec Podlaski)

Rok 2018 w gminie Międzyrzec Podlaski, z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, został ogłoszony rokiem „Dla Niepodległej”. Dlatego też i tematyka tegorocznych cyklicznych spotkań kulturalnych w dużej mierze nawiązuje do patriotyzmu, niepodległości oraz wolności. W takim również duchu została zorganizowana III Powiatowa inscenizacja pod hasłem „Jak to na wsi niegdyś bywało…”.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania „Roty”. Następnie Justyna Świerczewska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim przywitała wszystkich zaproszonych gości.

Na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół ludowy Hreczka z Zaścianek, który wykonał następujące utwory: „Na nowej górze jadą żołnierze”, „Wisło moja Wisło stara”, „Jesteśmy polką i polakiem”.

Kolejnym punktem był występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach w programie „Śpiewająca droga do niepodległej”. Występ przygotowany został przez Panie Małgorzatę Olech, Annę Muszyńską i Joannę Pawluk.

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny pod hasłem Ostatni Level - „100 lat dla Niepodległej” organizowany przez Szkołę Podstawową w Halasach. Wyniki przedstawiła Pani Katarzyna Radzikowską Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Halasach. Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz wraz z Posłem na Sejm Stanisławem Żmijanem wręczyli laureatom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po ogłoszonych wynikach przyszedł czas na barwną i humorystyczną inscenizację pod tytułem „ A jak poszedł Stach na boje” wykonaniu członków zespołu Leśne Echo.

Na scenie prezentowały się również zaproszone zespoły: „Echo” z Przychód, „Ale Baby” z kapelą z Berezy, „Sami Swoi” z Tłuśćca, „Jutrzenka” z kapelą z Rogoźnicy, „Kaczeńce” z Czosnówki, „Kalina” z Wygnanki, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, Zespół śpiewaczy z Szóstki, „Harmonijkowe Echo”, „Lubartowiacy” z Lubartowa, „Na swojską Nutę” z Zahorowa, „Jarzębina” z Zabłocia.

W uroczystości oprócz licznie przybyłych mieszkańców Zaścianek i okolic wzięli udział: Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, Stanisław Żmijan – Poseł na Sejm, Mariusz Filipuk – Starosta Bialski, Mariusz Kostka – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, Radni Powiatu Bialskiego – Jolanta Zbucka i Arkadiusz Maksymiuk, Andrzej Pietruk – Przewodniczący Rady Gminy, Agnieszka Miłosz-Tusz – Skarbnik Gminy Międzyrzec Podlaski, Radni Gminy: Jarosław Czapski, Piotr Siłaczuk, Sławomir Zaniewicz, Katarzyna Radzikowska – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach, Dorota Herda – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy, Magdalena Chodzińska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokim, Czesław Węgrzyniak – Przewodniczący Rady Kultury, Henryk Semeniuk – sołtys wsi Zasiadki, Adam Zaniewicz- sołtys wsi Halasy, Przemysław Skopiński – sołtys wsi Zaścianki.

Na mieszkańców czekał ponadto tradycyjny poczęstunek (m.in. grochówka, marchwiak, deska wędlin, kompot) przygotowany przez gospodarzy z Zaścianek.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i młodzieży – gry i zabawy poprowadziły animatorki Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Sołtys Zaścianek Przemysław Skopiński.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Halasach oraz zespół „Leśne Echo”. Honorowy Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

- Chcielibyśmy podziękować  wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym za wsparcie, dzięki, którym możliwe było zorganizowanie III Powiatowej inscenizacji pod hasłem „Jak to na wsi niegdyś bywało…” - powiedziała Justyna Świerczewska, dyrektor GOK w Międzyrzecu Podlaskim.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male