Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
Region

Jaką książkę wybrać na prezent z okazji Dnia Dziecka?

17 maja 2022 12:42 | autor: Tekst sponsorowany

Dzień Dziecka to pełne radości święto, podczas którego młodsze i starsze pociechy uczestniczą w specjalnych wydarzeniach i nierzadko obdarowywane są upominkami - słodyczami, zabawkami lub książkami. Ciekawa publikacja to bardzo wartościowy prezent, który będzie nie tylko rozrywką i fascynującą podróżą do fikcyjnych światów, ale też rozwinie wyobraźnię, umiejętności językowe oraz inteligencję młodego człowieka. Jaką książkę wybrać dla swojego dziecka? Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań.

Ile lat ma obdarowywane dziecko?

Od wieku dziecka zależy nie tylko objętość i tematyka wybieranej dla niego książki, ale też użyty w niej język oraz forma przekazu. Dla malucha, który nie opanowały jeszcze umiejętności czytania, najlepsze będą książeczki obrazkowe. Uczą rozpoznawania kształtów, kolorów, zwierząt i przedmiotów, pobudzają kreatywność i dają dużo radości. Im starsza jest pociecha, tym więcej tekstu, bardziej skomplikowaną fabułę i język jest w stanie przyswoić. Książki często posiadają opis, który sugeruje, do jakiego wieku są dostosowane. W razie wątpliwości warto poszukać recenzji lub poradzić się sprzedawcy.

Jakie są zainteresowania młodego czytelnika?

Samochody, kwiaty, żółwie, a może gotowanie? Dzieci są bardzo twórcze, spontaniczne i co rusz zmieniają swoje preferencje, ulubione bajki i pomysły na to, kim zostaną, kiedy dorosną. Aby dobrać odpowiednią dla danej pociechy publikację, trzeba być na bieżąco z jej aktualnymi zainteresowaniami. Dzięki atrakcyjnej książce można też zafascynować pociechę nowymi, rozwijającymi tematami.

Kim jest dziecko, dla którego kupujemy książkę?

Przy wyborze odpowiedniej publikacji należy wziąć pod uwagę osobowość i psychikę danego dziecka. Czy maluch jest wysoce wrażliwy i podatny na przebodźcowanie, czy też potrzebuje wrażeń i lubi zaskoczenia? Czy łatwo mu się skupić na dłuższych historiach, czy też woli krótsze formy, takie jak wiersze? Czy dobrze reaguje na intensywne kolory ilustracji, czy bardziej podobają mu się obrazki w pastelowych odcieniach? Jeśli dziecko ma w życiu określone trudności lub jego rodzina przechodzi kryzys, warto sięgnąć po książkę, która oswoi go z bolesnym tematem. Istnieje wiele publikacji dla dzieci, które w przyjazny sposób opowiadają o stracie, rozpadzie rodziny, problemach z rówieśnikami itd.

Książki na Dzień Dziecka to prezent, który bawi i uczy . Postaci z opowiadań i powieści bywają wsparciem, inspiracją i przewodnikami. Warto podarować swojemu dziecku wspaniałe wspomnienia i obdarować go mądrą, dostosowaną do jego wieku i zainteresowań publikacją.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny