Jakub Jakimiak popłynął najlepiej

10 lipca 2015 18:44 | autor: Redakcja
Jakub Jakimiak - I miejsce na dystansie 100m st. dow.
I miejsce sztafeta 4x50m st. zm.

W Stalowej Woli rozegrano II Rundę Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 lat. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentowała się szóstka zawodników Huraganu Międzyrzec.

Najlepiej popłynął Jakub Jakimiak, który zwyciężył we wszystkich swoich czterech startach i został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. Kuba płynął na dystansie 100 i 400m st. dow, 100m st. mot. i 200m st. zmiennym oraz w zwycięskiej sztafecie 4x50m st. zm i 4x50m st. dow. Czasy jakie uzyskał nasz najlepszy 12-latek plasują go na trzecim miejscu w Polsce na dystansie 100m st. mot., oraz czwartym miejscu na dystansach 100m st. dow. i 200m st. zm.

Na podium tej imprezy stawali również inni zawodnicy Huraganu. Eliza Lesiuk była bezkonkurencyjna na 100 i 200m st. klasycznym. Tuż za nią na metę w stylu klasycznym dopłynęła jej koleżanka - Aleksandra Węgrzyniak. Na podium stanął również Bartłomiej Przychodzki – drugi na 100m st. grzb. Tuż za podium na dystansie 100 i 200m st. klas. był Grzegorz Radzikowski. Również w wyścigach sztafetowych zawodnicy Huraganu byli bezkonkurencyjni wygrywając rywalizację na 4x50m st. dow (Jakub Jakimiak, Puszkarski Mikołaj, Lesiuk Eliza i Bartłomiej Przychodzki) oraz 4x50m st. zmiennym (Przychodzki Bartłomiej, Węgrzyniak Aleksandra, Jakimiak Jakub i Lesiuk Eliza).

W klasyfikacji medalowej podopieczni trenera Wojciecha Lubańskiego zajęli I miejsce z dorobkiem ośmiu złotych medali, dwóch srebrnych i jednego brązowego. Za naszymi pływakami uplasowały się drużyny Ikara Mielec i Sokoła Rzeszów.