YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Jazz w kinie Sława

7 listopada 2012 18:56:10
Wszyscy, którzy lubią dobrą muzykę powinni sobie zarezerwować wieczór 11 listopada. Tego dnia wystąpi w Międzyrzecu trzech świetnych muzyków jazzowych – Maciej Fortuna, Piotr Lemańczyk oraz Krzysztof Gradziuk.

Fortuna Trio, które zagra w Międzyrzecu to projekt Macieja Fortuny – trębacza, kompozytora, aranżera, dwukrotnego laureata Jazz Top 2010 i 2011 w kategorii „Nowa Nadzieja” wg ankiety czytelników czasopisma Jazz Forum.

Fortuna zaprosił do współpracy jednego z najznakomitszych polskich kontrabasistów – Piotra Lemańczyka oraz świetnego, wysoko cenionego w naszym kraju perkusistę – Krzysztofa Gradziuka.

W styczniu odbyła się premiera debiutanckiego albumu Maciej Fortuna Trio – „Solar Ring”. O koncertach tego składu można przeczytać:

W każdej nucie słychać świetny warsztat muzyków oraz ich doskonałe wzajemne rozumienie siebie. W ich muzyce można odnaleźć wszystko to, co decyduje o wyjątkowości i mocy jazzu. Kompozycje, które w większości stworzył Maciej Fortuna to zapadające w pamięć linie

melodyczne, przy czym są one na tyle przestrzenne, że pozostawiają miejsce na rozbudowane improwizacje. To dzięki temu każdy koncert w wykonaniu zespołu jest unikatowy i niepowtarzalny. To muzyka wolności, oscylująca wokół rozmaitych stylistyk, dla których punktem wyjściowym i końcowym jest jazz. Dialog, który Fortuna, Lemańczyk i Gradziuk prowadzą ze sobą na scenie, przenosi słuchacza w świat zmysłowego odrealnienia, w podróż tam i z powrotem, pozostawiając go bogatszym o nowe doznania.

Koncert Fortuna Trio odbędzie się 11 listopada w kinie Sława. Początek o godz. 18. Wstęp wolny!!!


Fortuna Trio w Międzyrzecu (fot. Michał Sierpień)


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 listopada 2012 11:20:58) do optymistki!!! obyś się myliła optymistko:) autor: Ewa:)
    (28 października 2012 11:19:37) obawiam się, że sala będzie wiała pustką:( obym się myliła. autor: gość
    logo male