YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Jazzzowy wieczór w kinie

24 listopada 2014 22:13:15 | autor: redakcja
Ponad 200 osób przyszło w sobotni wieczór do kina Sława, aby posłuchać jazzu w polsko-japońskim wykonaniu.

22 listopada w Międzyrzecu zagrało polsko-japońskie trio jazzowe Tamaya Honda/Michiyo Yagi/Wacław Zimpel. Muzycy zaprezentowali jazz inspirowany tradycyjnymi melodiami japońskimi. Oceniając po reakcjach publiczności – występ bardzo się podobał.

Prawdziwą gwiazdą wieczoru była Michiyo Yagi, która nie tylko grała na tradycyjnej japońskiej harfie koto, ale także śpiewała. Yagi wspólpracuje i występuje ze znanymi muzykami sceny rockowej oraz gwiazdami muzyki pop. Po koncercie kilkoro chętnych przy aprobacie Yagi mogło spróbować uderzyć w tony harfy koto. Japonce towarzyszyli rodak perkusista Tamaya Honda oraz polski klarnecista Wacław Zimpel.

Warto wspomnieć o dobrym nagłośnieniu tego koncertu. Na brzmienie nie można było narzekać. Sala kina Sława wydaje się wręcz wymarzona do organizacji takich imprez. Szkoda, że Miejski Ośrodek Kultury organizuje koncerty jazzowe jedynie raz w roku.


Koncert Jazzowy Zimpel Yagi Honda


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (28 listopada 2014 13:18:23) Muzyczne Pragnienia Swoisty, nietuzinkowy, początkowo - niezrozumiały koncert w wykonaniu polsko-japońskiego trio , koto,Pan Honda i polski saksofonista początkowo zadziwili słuchaczy aby po chwili zadziwić - zainteresować , zachwycić słuchaczy w całej skali wiekowej. Nie tylko disco-polo na letnich międzyrzeckich ''baletach'' kształtuje nasze społeczeństwo ale popróbujmy smaku kultury z różnych kobierców świata. Wielki szacun dla promotora międzyrzeckiej muzy- brawo Krzyś Domański autor: Dariusz
    (25 listopada 2014 10:02:11) Jazzzowy wieczór w kinie Krzychu wielkie dzięki za ten koncert! Czekamy na więcej i częściej!!! BRAWO MAŃSKI!!!! autor: KULTURALNY
    logo male