YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Jechał wężykiem w sobotnią noc

30 marca 2020 17:01:54 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 42-letni mieszkaniec gminy Drelów. Mężczyznę zatrzymano na drodze krajowej nr 2 dzięki informacji przekazanej przez świadka.

W minioną sobotę 20 minut po północy dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy Volkswagena Passata, który jedzie wężykiem całą szerokością jezdni w stronę Międzyrzeca Podlaskiego  Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli podane w zgłoszeniu auto w miejscowości Woroniec i zatrzymali je do kontroli drogowej.

Za kierownicą pojazdu siedział 42-letni mieszkaniec gm. Drelów. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tymczasem kierowca do końca próbował tłumaczyć, że w ogóle nie pił alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

"Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo" – podkreśliła w komunikacie podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 marca 2020 20:27:24) Na sali sądowej jego papuga powie "mój klient odkażał się środkiem z zawartością alkoholu przed koronawirusem i w związku z tym wnoszę o oddalenie aktu oskarżenia i uniewinnienie mojego klienta", reakcja zgłaszającego i czynności policjantów pójdą psu na bude !!! OBYM SIĘ MYLIŁ !!! autor: gość
    logo male