YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Jesienna przygoda z kulturą w Żerocinie i Aleksandrówce

3 października 2017 22:41:17 | autor: Redakcja
Zgodnie z zapowiedzią Gminnego Centrum Kultury w Drelowie jesień będzie miała kolor kultury, czego przykładem jest m.in. oferta nowa zajęć kulturalnych w Żerocinie i Aleksandrówce.

Wychodząc naprzeciw potrzebie animacji kulturalnej wyrażonej przez rodziców, Gminne Centrum Kultury w Drelowie, w porozumieniu z władzami wsi Żerocin, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież z miejscowści do skorzystania z oferty zajęć świetlicowych organizowanych w Domu Ludowym w roku szkolnym 2017/2018, począwszy od 6 października 2017 r.

Bezpłatne zajęcia odbywać się będą w każdy piątek po lekcjach w godzinach 13:00 – 17:00. Poprowadzą je pracownicy i animatorzy Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

W programie zajęć zaplanowano gry i zabawy animacyjne, którym towarzyszyć będą ciekawe spotkania artystyczne oraz teatralne.

Organizatorzy proszą  rodziców o zachęcenie swoich dzieci do aktywnego udziału w warsztatach.

GCK wychodzi również z propozycją wieczornych spotkań w Żerocinie dla dorosłych oraz seniorów w ramach programu realizowanego przez GCK w Drelowie pod hasłem „Wędrówki przez czas…”. W ramach zaplanowanych spotkań, będzie możliwość wspólnych rozmów poświęconych wspomnieniom z lat dzieciństwa, ożywionych dyskusji o życiu codziennym na dawnej wsi, o zwyczajach, tradycji, a także o dawnych i obecnych pasjach mieszkańców Żerocina.

Zdaniem organizatorów zaplanowane spotkania to doskonały sposób na aktywne spędzenie jesiennych wieczorów i pomysł na przywrócenie świetności dawnych zwyczajów wspólnych wieczorków. Spotkania planowane są na piątki, po godzinie 17:00 w Domu Ludowym w Żerocinie.

Szczegóły oferty dostępne są na plakatach w Żerocinie oraz w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, ul. Ogrodowa 2 lub pod nr tel. 83 372 01 54.

Ponadto na tegoroczną jesień GCK w Drelowie zaplanowało dodatkowe atrakcje kulturalne dla mieszkańców Aleksandrówki - "Jesienna przygoda w Akleksandrówce".

Zgodnie z planem, będą to cykliczne spotkania w aleksandrowskim dworku, w każda sobotę, począwszy od 14 października w godzinach od 9.00 do 12.00. W ramach spotkań zaplanowano zajęcia oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, które prowadzić będą pracownicy GCK w Drelowie. W programie znalazły się: zajęcia artystyczne, muzyczne, gry i zabawy ruchowe, wspólne wypieki cukiernicze oraz "domowa mydlarnia". Organizatorzy proszą rodziców o zapewnienie jedzenia i picia dla dzieci na czas zajęć.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male