Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
21.3°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Jest kasa do wydania

17 maja 2023 10:52 | autor: redakcja
Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstał m.in. plac zabaw w parku Potockich

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego mogą już zgłaszać swoje pomysły inwestycyjne, remontowe bądź społeczne do Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Miasto na wnioski czeka do 30 czerwca. Do wydania jest 110 tys. złotych.

Propozycję zadania do realizacji może złożyć każdy mieszkaniec Międzyrzeca. Do zgłoszenia należy tylko dołączyć listę przynajmniej 20 mieszkańców, którzy własnoręcznym podpisem wyrażą swoje poparcie dla zadania. Każdy międzyrzeczanin może poprzeć dowolną liczbę zgłoszeń. Istotne jest, że zgłaszający powinien określić szacunkowy koszt realizacji zadania.

Zgłaszane pomysły mogą dotyczyć m.in. modernizacji terenów zielonych, remontów ulic i chodników, zajęć rekreacyjnych, warsztatów plenerowych, koncertów, budowy ścieżek rowerowych i placów zabaw. Dla przykładu z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego realizowany jest projekt „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy promenadzie Zamczysko”. Ponadto 19 sierpnia w parku Potockich odbędą się plenerowe warsztaty kulinarne dla dorosłych i dzieci „Gotowanie pod chmurką”.

W poprzednich latach z BO sfinansowano m.in. utworzenie placu integracji przy ul. Jelnickiej, placu zabaw przy ul. Zarówie i w parku Potockich, utworzono klub planszówek w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz zakupiono mobilne miasteczko ruchu drogowego.

Propozycje zadań do BO 2024 wraz z wymaganymi załącznikami będą przyjmowane w Urzędzie Miasta do 30 czerwca. Można je także wysłać pocztą (w tym przypadku decyduje data wpływu do urzędu). Niezbędne formularze można otrzymać w UM bądź pobrać ze strony internetowej Budżetu Obywatelskiego .

Lista zgłoszonych projektów zostanie podana do publicznej wiadomości do 31 sierpnia 2023 r. Głosowanie potrwa od 1 do 14 września, a oficjalne wyniki poznamy do 20 listopada 2023 r.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (21 maja 2023 00:14)
  W magazynie :) Ale pozostańmy w prawdzie. Dopiero od niedawna jest pogoda że już można je rozłożyć na powietrzu.
  autor: gość

  (20 maja 2023 21:42)
  A gdzie te mobilne miasteczko?
  autor: G

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny