5.4°C

Jest wygrana Huraganu

31 maja 2021 20:25 | autor: redakcja

W 8. kolejce rozgrywek grupy mistrzowskiej IV ligi lubelskiej Huragan Międzyrzec pokonał Huczwę Tyszowce 4:2.

Wynik spotkania już w 5 minucie otworzył Paweł Radziszewski, a uczynił to bezpośrednio z rzutu rożnego. Rywale wyrównali w 27 minucie, na co Huragan odpowiedział kolejnymi trafieniami Karola Grochowskiego i Arkadiusza Korolczuka. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście zdobywając w 53 minucie bramkę kontaktową. Na odpowiedź międzyrzeczan czekaliśmy do 79 minuty. Zawodnikiem, który ustalił wynik spotkania był Alan Olszewski.

W 87 minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Paweł Radziszewski. Komplikuje to dodatkowo i tak trudną sytuację kadrową Huraganu. Z powodu kontuzji nie mogą grać Artur Renkowski, Patryk Pakuła, Kacper Waniowski i Rafał Korgol. W meczu z Huczwą na ławce rezerwowych pojawił się Paweł Komar, jednak nie ma pewności czy pojawi się jeszcze w tym sezonie na boisku, ponieważ nikt nie chce ryzykować zdrowiem rekonwalescenta. W końcówce spotkania na boisku zameldował się dawno niewidziany (z powodu poważnej kontuzji) Artur Kwaśniewski. W jego przypadku również nie wiadomo, czy pomoże ekipie Damiana Panka w końcówce sezonu, czy też występ ten był tylko epizodyczny.

A nasz zespół czekają teraz ciężkie spotkania. Najpierw 2 czerwca na własnym boisku z wiceliderem Victorią Żmudź, a później 5 czerwca na wyjeździe z liderem Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Huczwa Tyszowce 4:2 (3:1)
Bramki dla Huraganu: Radziszewski 5, Grochowski 33, Korolczuk 44, A. Olszewski 79
Huragan: Czarnecki – Panasiuk, Mirończuk, Grochowski, Czumer, A. Olszewski, Radziszewski, Korolczuk, H. Łukanowski, Sz. Łukanowski (90 Kwaśniewski), Siwek (65 Góralski)

8 kolejka (29-30 maja)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Lublinianka Lublin 4:0
POM Iskra Piotrowice - Victoria Żmudź 2:1
Granit Bychawa - Włodawianka Włodawa 3:1
Huragan Międzyrzec Podlaski - Huczwa Tyszowce 4:2
Powiślak Końskowola - Kryształ Werbkowice 1:2
Lutnia Piszczac - Świdniczanka Świdnik Mały 1:5