YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Jesteś mistrzem ortografii? Zgłoś się do konkursu!

13 maja 2021 21:35:49 | autor: Justyna Madan
Konkurs "Mistrz Ortografii" miał swój debiut w zeszłym roku i odbył się całkowicie prez Internet. Wzięło w nim udział 8 tysięcy uczestników z całej Polski, dzieciaki, młodzież oraz dorośli rozwiązali łącznie 423 tysiące dyktand. W związku z tak dużym zainteresowaniem rusza druga edycja konkursu. Wasze dzieci świetnie radzą sobie z ortografią? A może to Wy jesteście świetni w dyktandach? Ta edukacyjna zabawa jest dla Was!

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl, sprawnie połączył naukę z grywalizacją. Za prawidłowe rozwiązywanie dyktand online uczestnicy gromadzą punkty, które sumują się w rankingu. Dzięki temu zawodnicy mogą przekonać się, jak wypadają w porównaniu ze swoimi rówieśnikami i rywalizować z nimi. Dodatkową motywację stanowią cenne nagrody rzeczowe czekające na najaktywniejszych uczestników.

Właśnie teraz startuje II edycja konkursu Mistrz Ortografii. Uczniowie oraz dorośli ponownie będą mogli wykazać się znajomością ortografii i zgarnąć atrakcyjne nagrody. Na uczestników czeka ponad 5 tysięcy dyktand na różnym poziomie i o różnym stopniu trudności. Do konkursu można zapisać się poprzez stronę internetową: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Rywalizacja będzie toczyła się w pięciu kategoriach wiekowych - począwszy od klas 1-3 szkoły podstawowej,  4-6, 7-8, szkoły średnie, aż po dorosłych. Nowością jest dodatkowa kategoria dla szkół. Uczniowie mają możliwość równocześnie gromadzić punkty do rankingu indywidualnego oraz dla swojej szkoły. 3 szkoły z najwyższym wynikiem zdobędą praktyczne pomoce naukowe.

Konkurs Mistrz Ortografii rozpoczyna się 14 maja 2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r. Dołączyć do konkursu można w każdej chwili. Wystarczy posiadać bezpłatne konto w portalu Dyktanda.pl.

 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male