Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-0.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Jubileuszowy koncert Dzieci Podlasia

20 listopada 2018 09:22 | autor: redakcja

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Podlasia. Odbędzie się on w sobotę (24 listopada) w Kinie Sława, godz. 16. Po koncercie organizatorzy zapraszają byłych członków zespołu na okolicznościowe spotkanie w sali konferencyjnej. Zainteresowani proszeni są o telefoniczne potwierdzenie obecności (83 371-39-65).

Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Dzieci Podlasia powstał w 1983 roku. Od tego czasu wystąpiło w nim około tysiąc osób. Zespół, któremu towarzyszy 7-osobowa kapela, na stałe wpisał się w historię Międzyrzeca Podlaskiego. Jest jego wizytówką, uświetniając swoimi występami wszelkie uroczystości organizowane w mieście.

Dzieci Podlasia występują w pięknych strojach podlaskich, lubelskich, łowickich, krakowskich, rzeszowskich, mołdawskich, Beskidu Śląskiego oraz kontuszach szlacheckich. Zespół dorobił się także wspaniałego repertuaru, w którym są m.in. Polonez, Mazur, kujawiak, krakowiak, wiązanka tańców lubelskich, tańce podhalańskie, Zabawy Dziecięce na Podlasiu, tańce śląskie, beskidzkie, rzeszowskie i mołdawskie.

Zespół występował na wielu ogólnopolskich festiwalach i przeglądach, z których wracał zazwyczaj z nagrodami. Dzieci Podlasia koncertowały też wielokrotnie poza granicami kraju, m.in. w Belgii, Niemczech, Francji, na Białorusi, Ukrainie, Litwie, w Serbii i Chorwacji.

Zespołem kieruje Ewa Bernatowicz. Obecnie tworzy go 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (27 listopada 2018 08:54)
  Byłem na koncercie i czuję niedosyt. Pierwsze co mnie uderzyło to towarzystwo wzajemnej adoracji. Prowadzącej – tj. P. Ewie bezapelacyjnie, należą się gratulacje i wyrazy uznania, ale Miasto/Dyrekcja zapomniano całkowicie o poprzednikach. Założycielka, gdyby sama nie weszła na scenę i nie wywołała ją Pani Ewa (jedyna osoba która wykazała się zdrowym rozsądkiem), to obecne pokolenie by nie miało świadomości kto to założył itd.. To był dobry moment, by docenić także innych, których bliscy żyją. Pan Bernat nie otrzymał podziękowań, nie pojawił się na uroczystości (za moich czasów prowadził zespół i przygotowywał do tego Ewę). brak jego obecności odczytuje jako wyraz sprzeciwu w sposobie administrowania zespołem. Stroje – te w których 20 lat temu tańczyłem. Widać było braki, zwłaszcza wśród chłopców. Występowała w niejednolitych strojach. Zespół jest niedofinansowany pomimo, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło program promocji folkloru. Można pozyskać środki w ramach osi priorytetowej VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Przyznana dla tych projektów dotacja unijna z Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi ponad 88 mln PLN. No ale o władza zapomniała, pomimo, że zastępcą była osoba "wyspecjalizowana w pisaniu wniosków" Telefon do Ministerstwa: 22 692 54 10, na stronie jest więcej danych. Pozdrawiam i dziękuję za chwilę nostalgii.
  autor: gość

  (26 listopada 2018 21:50)
  A gdzie fotorelacja?
  A ja się pytam gdzie jest jakaś fotorelacja? Za tydzień będzie czy za dwa? O artykule to już nie wspominam
  autor: Ja

  (26 listopada 2018 20:00)
  A ja byłam na koncercie, stroje wygladaja pieknie, jak nowe. Dzieci mnostwo, cala scena byla zapelniona dziecmi w roznym wieku. To, ze nie wyjezdzaja za granice, to moze ma pan/pani racje, ale mysle ze to dlatego, tak jak pani pisze, ze nie dostaja pieniedzy. Miasto troche zaniedbalo zespol, a to taka piekna wizytowka naszego miasta. Zespol powinien dostawac wiecej pieniedzy i wtedy byc moze wyjazdy by byly co chwile, tak jak kiedys. Mysle ze zespol nie upadnie, utrzymal sie przez 35 lat, wiec bedzie trwal dalej, ale oby wladze miasta wiecej inwestowaly w ten zespol- wtedy bedzie sie rozwijal i trwal dalej. Za koncert gratulacje- bylo pieknie.
  autor: gość

  (21 listopada 2018 17:28)
  Dobry pomysł
  autor: Gość

  (21 listopada 2018 10:16)
  Może warto spotkać się i poruszyć ten temat.
  autor: gość

  (20 listopada 2018 20:49)
  Kłamstwo
  Dzieci Podlasia nie są takie jak kiedyś. Dzieci występują tylko na miejskich uroczystościach- i to nie zawsze.Jeżdżą też na występy do np. szkoły w Rogoźnicy, a jest napisane,że występują za granicą. Nic dziwnego. Nie dostają pieniędzy z miasta na nowe stroje, a ich 35-letnie stroje są w koszmarnym stanie. Podejrzewam, ze za 5 lat zespół upadnie.
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny