YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Już trzy przypadki COVID-19 w Białej Podlaskiej

8 kwietnia 2020 10:50:48 | autor: mw
W środę rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Białej Podlaskiej oraz o pierwszym potwierdzonym przypadku w powiecie radzyńskim.

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto aż 468 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób.

Ministerstwo Zdrowia podało w środę rano, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 5 000. Od czasu potwierdzenia pierwszego przypadku w Polsce (4 marca) śmierć poniosło w wyniku COVID-19 łącznie 136 pacjentów. Wyzdrowiały 222 osoby.

W środę rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała nowy komunikat o koronawirusie w województwie lubelskim. Poinformowano w nim o dwóch nowych przypadkach zakażenia w Białej Podlaskiej. Są to:

- kobieta w przedziale wieku 21-40 lat, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym
- kobieta w wieku powyżej 61 lat, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym

O pierwszym przypadku wykrycia koronawirusa w Białej Podlaskiej poinformowano 7 kwietnia. Chodziło o mężczyznę w wieku powyżej 61 lat. W sumie w Białej Podlaskiej są obecnie 3 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

8 kwietnia Sanepid poinformował również o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu radzyńskiego. Chodzi o mężczyznę w wieku powyżej 61 lat, w stanie dobrym, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 8 kwietnia na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 199 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zmarło. Wyzdrowiało 45 osób.

Hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 30 osób. Kwarantanną objęto 8973 osoby, a nadzorem epidemiologicznym 2042 osoby.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (9 kwietnia 2020 00:33:35) Nie przystoi Ciężko czyta się obelgi wobec rodaków, którzy pracują i żyją za granicą. Zapewne woleliby zostać w kraju z rodzinami, niestety nie dano im w ojczyźnie takich możliwości jakie znaleźli za granicą, nie siedzą i nie pierdzą w tapczany tylko pracują i zarabiają ciężkie pieniądze, które niejednokrotnie lądują w Polsce. Odpowiedzialność to inna kwestia i tak jak na Covid-19 tak i na głupotę narazie nie znaleziono lekarstwa. autor: Jan
  (8 kwietnia 2020 17:08:17) Yyy Tyle czasu siedzieli za granicą i pluli na Polskę , teraz nagle się wystraszyli i wracają, do tego mają pretensje że na kwarantannie muszą siedzieć i łamią zakazy wychodzenia. Wypad skąd przyjechaliście zarazy autor: Xxx
  (8 kwietnia 2020 12:15:25) To są osoby przyciągnięte z zagranicy z pakiecie z zarazą, które zorganizował państwo pisowskie. autor: ruthos
  (8 kwietnia 2020 11:10:10) Z potwierdzonym Czyli są To osoby z kwarantanny? autor: Bogus
  logo male