YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Kolędowanie międzypokoleniowe w Rzeczycy

18 grudnia 2019 10:57:06 | autor: Anna Ostapiuk
Z inicjatywy Klubu Seniora z Rzeczycy odbyła się przedświąteczna uroczystość, podczas której członkowie rodzin wielopokoleniowych wspólnie zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Międzypokoleniowe kolędowanie oraz kiermasz bożonarodzeniowy własnoręcznie wykonanych przez seniorów ozdób zgromadził w remizie OSP wielu sympatyków klubu i ich działalności.

Kolędowanie międzypokoleniowe w Rzeczycy, 15.12.2019 r. (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Kolędowanie międzypokoleniowe zachęciło do wspólnych występów na scenie zarówno dzieci, jak i ich dziadków. Śpiewane na kilka głosów kolędy wprowadziły w świąteczny nastrój wszystkich zgromadzonych tego wieczoru na sali przyjaciół i gości Klubu Seniora z Rzeczycy. - To Państwa zasługa, że uczycie dzieci kolęd i utrzymujecie tę naszą piękną bożonarodzeniową tradycję - dziękowała występującym Teresa Kuraszyk, prezes klubu. - Najważniejsze jest to, że jesteśmy razem - dodał obecny na uroczystości wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, jednocześnie składając przybyłym życzenia - Życzę Państwu, byście przy wigilijnym stole spotkali spokój, radość oraz cierpliwość do siebie nawzajem, bo tego nam coraz częściej brakuje.

Dodatkową atrakcją był Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym można było nabyć wykonane własnoręcznie przez seniorów ozdoby świąteczne. Zakup wykonanych z drewna, papierowej wikliny czy na szydełku ozdób jest dużym wsparciem społecznej działalności klubowiczów. Na obecnych na uroczystości gości czekał również slodki domowy poczęstunek.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male