Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.0°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Kolędowanie sposobem na międzypokoleniową integrację

17 stycznia 2023 13:14 | autor: Anna Ostapiuk

Klub Seniora "Szarotka" zaprosił przedstawicieli kilku pokoleń do wspólnego kolędowania w świetlicy w Rzeczycy.

Spotkanie odbyło się w dniu 15 stycznia i cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności gminy Międzyrzec Podlaski. Do wspólnego kolędowania przyłączyli się seniorzy, którzy śpiewali kolędy i pastorałki wspólnie ze swoimi wnukami, również rodzice, którzy wykonali utwory ze swoimi pociechami.

Swój udział w wydarzeniu zaznaczyli wyrazistą linią uczniowie szkoł podstawowych w Rzeczycy i Rogoźnicy oraz przedszkolaki z Rzeczycy. Jak podkreśla prezes klubu Teresa Kuraszyk , to właśnie włączanie we wspólną inicjatywę młodego pokolenia gwarantuje, że tradycja kolędowania towarzysząca Bożemu Narodzeniu i okresowi okołoświatecznemu nie zaginie i przetrwa przez kolejne lata.

- Nie ma nic piękniejszego jak nasze polskie kolędy. One jednoczą, pokazują, że jestesmy razem i możemy być razem - podkreslił wójt Krzysztof Adamowicz . - W tym dzisiejszym świecie chodzi o to, by być razem, cieszyć się takimi chwilami, doceniać ludzi, którzy są obok nas.

fot. UG MIędzyrzec Podlaski

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny