YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Kolejne debiuty w Galerii ES

17 lutego 2020 19:59:46 | autor: redakcja
15 lutego w Galerii ES odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ewy Gaszewskiej i Jagody Patkowskiej. Artystki należą do Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki, działającego przy MOK. Dotychczas ich prace były wystawiane jedynie na wystawach zbiorowych i poplenerowych. Teraz ich twórczość została zaprezentowana w znacznie większym wymiarze.

Wystawa malarstwa Jagody Patkowskiej i Ewy Gaszewskiej w Galerii ES (fot. Marek Wasiluk)

- To malarstwo plenerowe, w większości przypadków oparte na naturze. Te obrazy wymagają sporego wkładu pracy. Tak jak w przypadku każdej pracy twórczej, tak i tutaj wymaga to dużej dyscypliny. Obie panie mają swój własny styl malowania. I cieszę się z tego, że z moich zajęć nie wychodzi osiem podobnych malarek, tylko że każda z nich zachowuje swój własny styl – podkreślał Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES.

- Malujemy od wielu lat, próbujemy wielu sposobów wyrażania tego, co widzimy. Raz udaje nam się to lepiej, raz gorzej. Pracujemy, poprawiamy – mówiła Jagoda Patkowska, która urodziła się i mieszka w Międzyrzecu, a z zawodu jest psychologiem.

Ewa Gaszewska urodziła się w Międzyrzecu, a obecnie mieszka w Białej Podlaskiej i pracuje w ochronie środowiska. Na wernisażu podkreślała jak ważną rolę w jej twórczości odegrał Międzyrzecki Klub Miłośników Sztuki. - Na początku malowałam sama, nieudolnie, chowałam te rzeczy do szuflady. Na zajęciach zdobyłam pewne umiejętności, wiedzę na temat tego jak malować. Dzięki temu popełniane błędy udało mi się zniwelować – stwierdziła.

Wystawę Jagody Patkowskiej i Ewy Gaszewskiej w Galerii ES można oglądać do 14 marca.


Patkowska & Gaszewska w Galerii ES


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male