Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
gmina Drelów

Koncert Kolęd i Pastorałek w Szóstce

24 stycznia 2020 17:43 | autor: Anna Ostapiuk
Koncert Kolęd i Pastorałek w kościele parafialnym w Szóstce, 19 stycznia 2020 r. (fot. Parafia NMP w Szóstce)

Kolędowanie to wyrażenie śpiewem wdzięczności Bogu... Taką formą modlitwy parafianie wypełnili tego dnia wnętrze swojej świątyni.

19 stycznia w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Szóstce odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział parafianie w każdym wieku. Zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice oraz seniorzy przypomnieli najpiękniejsze utwory bożonarodzeniowe. W koncercie wzięło udział czternastu wykonawców. -  Kolędowanie to wyrażenie śpiewem wdzięczności Bogu za dar Jego Syna, za cud wcielenia - podkreśla pomysłodawca wydarzenia ks. proboszcz Andrzej Duklewski - To piękna forma modlitwy oraz radosna integracja środowiska.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (29 stycznia 2020 10:53)
  Do mieszkaniec: Dokładnie się z tobą zgadzam.
  autor: hubert

  (28 stycznia 2020 22:45)
  Księża którzy byli na misjach poznali prawdziwe życie. Wracają do Polski często chorzy ale nadal dla nich najważniejszy jest człowiek. Tam życie ich nie rozpieszczało, nie mieszkali w pałacach. Po powrocie rozumieją ludzkie problemy.Takim przykładem jest ks. z Szóstki.
  autor: mieszkaniec

  (28 stycznia 2020 17:03)
  Tobie to ksiądz jest Bogiem.
  autor: Gość

  (28 stycznia 2020 15:49)
  Cytat Sw. Jana Marii Vianneya - patrona wszystkich proboszczow swiata
  "Wyjaśniając swym wiernym znaczenie sakramentów mówił: Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znów kapłan... Po Bogu, kapłan jest wszystkim!... On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie”[5]. „Gdybyśmy dobrze zrozumieli czym jest ksiądz na ziemi, umarlibyśmy: nie z przerażenia, lecz z miłości... Bez księdza śmierć i męka Naszego Pana nie służyłaby do niczego. To ksiądz kontynuuje na ziemi dzieło zbawienia... Na co zdałby się dom pełen złota, gdyby w nim nie było nikogo, kto otworzyłby nam doń drzwi? Ksiądz ma klucze do skarbów niebieskich: to on otwiera bramę: on jest ekonomem dobrego Boga; zarządcą Jego dobór... Zostawicie parafię na dwadzieścia lat bez księdza, zagnieżdżą się w niej bestie... Ksiądz nie jest kapłanem dla siebie, jest nim dla was” ( cytat z listu Jego Swiatobliwosci Benedykta XVI Na Rozpoczecie Roku Kaplanskiego z Okazji 150 Rocznicy Dies Natalis Swietego Proboszcza z Ars ) Sw.Jan Maria Vianney, znany tez jako proboszcz z Ars mowil : "„Nie ma złych księży, są tylko tacy, za których wierni mało się modlą”. Modlmy sie wiec za Papieza , Biskupow I Wszystkich Ksiezy aby Pan Im Blogoslawil i Umacnial .
  autor: gość

  (26 stycznia 2020 12:35)
  Do autora mieszkaniec: Ma pan racje. Ten kapłan jest przykładem wiary, Potrzeba więcej jakich ludzi
  autor: hubert

  (25 stycznia 2020 19:54)
  Brawo!
  W każdej parafii powinien być taki proboszcz jak ks. Andrzej Duklewski. Jest księdzem u którego na pierwszym miejscu jest wiara. Takich proboszczów nam potrzeba.
  autor: mieszkaniec

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny