YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Koncert Kolęd w drelowskim GCK

6 stycznia 2020 17:21:57 | autor: Anna Ostapiuk
Koncert kolęd, jasełka misyjne i wystawa szopek bożonarodzeniowych stworzyły świąteczną atmosferę, której nie sposób się było oprzeć. Ponad setka dzieci na scenie i pełna publiczności widownia to efekt pierwszej odsłony gminnego Koncertu Kolęd, który odbył się w ostatnią niedzielę w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie.

Koncert Kolęd w drelowskim GCK (fot. miedzyrzec.info)

Przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury i Szkoły Podstawowej w Drelowie wspólnie zaprosili społeczność placówek szkolnych z terenu gminy Drelów do radosnego kolędowania. W Koncercie Kolęd wzięły udział dzieci ze szkół w Drelowie, Dołdze, Żerocinie i Szóstce. Na akordeonie zagrał Michał Jóźwik, uczeń II klasy Szkoły Muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim.

W wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia wprowadziły publiczność dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dołdze, które zaprezentowały Jasełka Misyjne pod hasłem "Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa". Na scenie wystąpiło ponad 40-stu przedszkolaków i uczniów, nad którymi opiekę w trakcie przygotowań i występów sprawowały Bożena Króliczak, Monika Siudaj, Agnieszka Mikołajczuk i Anna Piekarska. Oprócz opracowania scenariusza panie przygotowywały również kostiumy i dekoracje. - Są to jasełka misyjne, ponieważ temat misji jest dla nas bardzo ważny - wyjaśnia Bożena Króliczak - Przez trzy lata mieliśmy w adopcji chłopca z Afryki, a i na swoim terenie mamy misjonarzy, z którymi współpracujemy. Na scenie wystąpiły dzieci zarówno z przedszkola, jak i z klas II-VII, ukazując scenerie świąteczne z całego świata, bowiem Pan Jezus przyszedł zbawić wszystkich ludzi, na wszystkich kontynentach, ludzi różnych ras i języków. Tanecznym krokiem pokłonili się zatem nowonarodzonemu Jezusowi m.in. pasterze, Indianie, Japończycy, Hawajki i Afrykanie.

- To lekcja historii i podróż po wielu krajach. Takie nowoczesne ujęcie jasełek wyszło dzieciom fantastycznie - mówił Michał Olesiejuk, dyrektor GCK w Drelowie - Bardzo cieszy dzisiejsza frekwencja, jest ponad 100 dzieci. Cieszy również duże zainteresowanie mieszkańców, którzy licznie przybyli, by tym świątecznym klimatem się napawać. Ukłony w stronę rodziców i dzieci. To one łamią stereotyp, że dzisiejsza młodzież tylko siedzi przed ekranami smartfona czy komputera i potrafią swój cały wolny dzień poświęcić na włączenie się w taką inicjatywę, jak kolędowanie i wspólne śpiewanie.

Uczestnicy spotkania obejrzeli pokonkursową wystawę szopek bożonarodzeniowych.

Jasełka misyjne po raz pierwszy wystawiono na scenie szkolnej w Dołdze w dniu 20 grudnia 2019 r. Zachęcamy do zapoznania się z pełną fotorelacją.


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male