Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
12.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Koncertem uczcili Święto Niepodległości

26 listopada 2022 09:17 | autor: redakcja
Koncert Orkiestry Wojska Polskiego w kościele pw. Chrystusa Króla (fot. arch. Stowarzyszenie Centrum)

20 listopada w parafii Chrystusa Króla odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Tym wydarzeniem uczczono 104 rocznicę odzyskania Niepodległości oraz rocznicę Krwawych Dni Międzyrzeca.

Pomysłodawcą koncertu był Arkadiusz Janus, a występ orkiestry kierowanej przez kapelmistrza st. chor. szt. Przemysława Hrynkiewicza był możliwy dzięki przychylności Ministerstwa Obrony Narodowej.

Dzięki temu międzyrzeczanie mogli na żywo zobaczyć i posłuchać wojskowych muzyków, którzy często występują podczas uroczystości państwowych, pełniąc funkcje reprezentacyjne.

Orkiestrze towarzyszyli soliści: Ewa Siembida-Jachym, Małgorzata Boć, Robert Protasewicz i Bartek Piwowar. W bogatym repertuarze znalazły się takie utwory jak „Serce w plecaku”, „Ej dziewczyno ej niebogo”, „Pierwsza kadrowa”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Czerwone słoneczko”, „Tango na głos”, „Nie pytaj o Polskę”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Demony wojny”, „Marsz 1 Brygady” i „Sen o Warszawie”.

Licznie zgromadzona publiczność występ siedleckiej orkiestry nagrodziła gorącymi brawami, a Arkadiusz Janus za umożliwienie zorganizowania koncertu podziękował ks. proboszczowi Romanowi Banasiewiczowi.

>>>> Fotogaleria z koncertu <<<<

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (29 grudnia 2022 09:46)
  Świecki koncert w kościele
  Świecki koncert w kościele? To dowòd na to jak partia rządząca wykorzystuje kościòł katolicki do swoich zagrywek, a międzyrzeckie klechy powinny się wstydzić
  autor: Obywatel

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny