YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Koniec wertepów na Bankowej

6 lipca 2020 19:01:16 | autor: Anna Ostapiuk
Mieszkańcy ulicy Bankowej w Drelowie od dziś mogą cieszyć się jazdą po równej drodze. Powiatówka z płyty została w końcu pokryta dywanem asfaltowym.

Nierówne betonowe płyty, z których wykonany był odcinek drogi przebiegający ulicą Bankową w Drelowie, zostały w dniu 6 lipca 2020 r. pokryte nawierzchnią asfaltową, a wcześniej utwardzone kruszywem. 

Zadanie pod nazwą "Remont drogi powiatowej Nr 1120L Drelów – Żerocin od km 0+364 do km 0+954 odc. długości 0,590 km w miejscowości Drelów ul. Bankowa" realizowane jest w całości ze środków powiatu bialskiego. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A z ofertą w kwocie 329 285,35 zł.  - Tym razem gmina Drelów nie partycypuje w kosztach. Cieszymy się jednak, że ta droga wreszcie doczekała się nowej nawierzchni. Coraz więcej osób deklaruje chęć budowy domów jednorodzinnych przy tej ulicy. Wciąż są tam dostępne działki. Sądzę, że lepsza droga przyspieszy też zabudowę - wyjaśnia wójt Piotr Kazimierski

Zakres robót budowlanych obejmuje: roboty przygotowawcze, wykonanie warstwy podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie warstwy z betonu asfaltowego, wykonanie zjazdów z kruszywa łamanego i z betonu asfaltowego, roboty wykończeniowe oraz regulację poboczy. 

fot. A. Ostapiuk/A. Lewczuk

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male