YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Konkurs "Mały kadr Wielkiej Nocy" - zaproszenie

2 kwietnia 2020 22:38:54 | autor: Anna Ostapiuk
Gminne Centrum Kultury w Drelowie zaprasza na konkurs, którego hasłem przewodnim jest zamknięta w trzech kadrach Wielkanoc wraz z towarzyszącymi jej zwyczajami, tradycją i wszelkimi przejawami przedświątecznej twórczości artystycznej.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać dowolną pracę plastyczną lub rękodzielniczą związaną z czasem Wielkanocy (np. palma, pisanka lub inny element związany ze świętem) i udokumentować to na zdjęciach.

W terminie do 14 kwietnia 2020 r. należy przesłać drogą elektroniczną pracę konkursową w postaci trzech fotografii - na dwóch ukazać proces powstawania pracy, na jednej - efekt finalny. Na każdym ze zdjęć powinna znaleźć się kartka z hasłem konkursowym "Mały kadr Wielkiej Nocy". Na fotografiach mile widziany jest wizerunek autora, ale nie jest to wymóg - Organizator pozostawia decyzję uczestnikom. Zdjęcia należy również dodać w terminie do 8 kwietnia jako komentarz pod postem konkursowym GCK w Drelowie poprzez opcję "dodaj zdjęcie/film" lub podając w komentarzu odnośnik do zdjęć. 

Swoją pracę oraz wymagane załączniki należy wysłać na adres mailowy konkurs.gck.drelow@gmail.com

Zwycięzców wyłoni powołana komisja konkursowa. Przewidziana jest też nagroda publiczności (decydować będzie największa ilość lajków/reakcji zgromadzona pod danym komentarzem-zdjęciem). Nagrodami w konkursie są nagrody pieniężne o wartości: 150 zł, 100 zł, 50 oraz nagroda publiczności 50 zł.

W konkursie nie ma kryteriów wiekowych uczestników ani kryteriów określających ich miejsce zamieszkania. Regulamin konkursowy oraz załączniki zgłoszeniowe dostępne są tutaj.

Celem konkursu jest:
- kultywowanie tradycji wielkanocnych, upowszechnianie zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, prezentacja rękodzieła wielkanocnego,
- pobudzenie kreatywności wśród społeczności lokalnej, możliwość zaprezentowania własnej twórczości a także nabycie (doskonalenie) umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami,
- promowanie alternatywnych form aktywności, zgodnych z zaleceniami instytucji rządowych oraz sanitarno-epidemiologicznych dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, w tym przypadku przez pozostanie w domu w czasie trwania pandemii,
- pielęgnowanie i podtrzymywanie wartości chrześcijańskich, narodowych, regionalnych i rodzinnych w okresie zakazu zgromadzeń w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, integracja społeczności lokalnej poprzez sztukę upowszechnianą za pośrednictwem Internetu.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Drelowie

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male