Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
-1.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Konsultacje odnośnie rządowych programów „Czyste Powietrze" i „Ciepły Dom"

18 października 2018 09:24 | autor: Tekst sponsorowany

Już w najbliższy piątek 19 października o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie ws. rządowych projektów „Czyste Powietrze" i „Ciepły Dom". Konsultacje z mieszkańcami organizuje kandydat na Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski – Arkadiusz Janus.

Konsultacje z mieszkańcami poprowadzi Pan Marcin Sienicki, który opowie o zasadach dwóch programów. Odpowie także na wszystkie pytania i wątpliwości. Spotkanie odbędzie się w Sali w hotelu Hesperus przy ul. Radzyńskiej 4 w Międzyrzecu Podlaskim.

Czyste powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne . Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te pomogą nie tylko chronić środowisko   ale dodatkowo zwiększą domowy budżet dzięki poczynionym oszczędnościom. Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy. Program Czyste Powietrze – na co będzie dofinansowanie? Kiedy dotacja, kiedy pożyczka? Korzystając z programu Czyste Powietrze możesz zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tysiące złotych. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tysiące złotych, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszt dofinansowania projektu wynosi 7 tysięcy złotych.

Program Ciepły Dom wpisuje się w zapowiadany już wcześniej Program Czyste Powietrze. Jego głównym celem jest ograniczenie tak zwanej niskiej emisji, poprzez wymianę pieców grzewczych, oraz docieplenie budynków. Na ten cel rząd przeznaczył 103 mld złotych w okresie do 2029 roku.

Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

REKLAMA
REKLAMA
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (18 października 2018 10:19)
  Więc wyborczy
  To nie będzie spotkanie tylko wiec wyborczy,marnego kandydata na burmistrza-Januszka.
  autor: Ja

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny