YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Kortez w trzech aktach

30 października 2017 20:06:02 | autor: redakcja
Pierwszą płytę Korteza "Bumerang", która pokryła się platyną, promowały teledyski live nagrane w Kinie Sława. Piosenka "Dla mamy" ma na serwisie You Tube już ponad 3,5 miliona wyświetleń. 26 października 2017 Kortez ponownie nagrywał w Międzyrzecu. Na efekty długo nie będziemy czekać. Nowa "Sesja w Kinie Sława" będzie promować drugą płytę Korteza, której premiera już 3 listopada.

Druga sesja Korteza w Kinie Sława (26.10.2017) fot. Marek Wasiluk

Kortez (prywatnie 27-letni Łukasz Federkiewicz z Iwonicza) na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. W marcu 2015 ukazała się jego pierwsza EP-ka "Jazzboy Session EP" z trzema piosenkami: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?". Trzy miesiące póniej wystąpił podczas Dni Międzyrzeca.

We września 2015 ukazała się debiutancka płyta "Bumerang". Promowały ją utwory nagrane podczas "Sesji w Kinie Sława". Kolejne miesiące, to dziesiątki koncertów w całej Polsce przy kompletach publiczności. Rok 2016 przynosi Kortezowi Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku oraz nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty na 53. Festiwalu w Opolu.

Koncertowy Kortez ma dwa oblicza. Pierwsze z nich to Trio grające w salach koncertowych (w 2017 koncerty m.in. w Siedlcach i Białej Podlaskiej). W jego składzie obok Korteza są: Olek Świerkot i Krzysztof Domański. Na dużych scenach towarzyszy mu kilkuosobowy zespół: Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski. Skład tworzą doświadczeni muzycy, doskonale znani w swojej branży. Efekt ich pracy zajestrowano na dwupłytowym (cd i dvd) koncertowym bootlegu, który wydano w październiku 2016.

KORTEZ - Kominy [VIDEO - LIVE]

KORTEZ - Z Imbirem [VIDEO - LIVE]

Na 3 listopada 2017 Jazzboy Records zapowiada premierę drugiego albumu Korteza "Mój Dom". O płycie można przeczytać, że jest to "obrazowa, osadzona w czterech ścianach i 9 aktach, historia rozpadu związku". Tworzyli ją ludzie z najbliższego otoczenia artysty, a prace nad nią zajęły 18 miesięcy. Producentem jest Olek Świerkot.

26 października Kortez ponownie przyjechał do Międzyrzeca. Razem z Krzysztofem Domańskim i Olkiem Świerkotem nagrali w kinie Sława wersje live trzech utworów z nowej płyty. Na efekty nie będziemy długo czekać, ponieważ mają one promować album. Teledyski Korteza z Kina Sława z pewnością będą doskonałą formą promocji naszego miasta wśród licznych fanek i fanów artysty.

REKLAMA
reklama


Druga sesja Korteza w Kinie Sława


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male