Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.1°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Kościelna w końcu po remoncie

29 sierpnia 2017 22:38 | autor: redakcja
Nowe chodniki na osiedlu przy ul. Kościelnej (fot. miedzyrzec.info)
Nowe chodniki na osiedlu przy ul. Kościelnej (fot. miedzyrzec.info)
Nowe chodniki na osiedlu przy ul. Kościelnej (fot. miedzyrzec.info)
Nowe chodniki na osiedlu przy ul. Kościelnej (fot. miedzyrzec.info)
Nowe chodniki na osiedlu przy ul. Kościelnej (fot. miedzyrzec.info)
Nowe chodniki na osiedlu przy ul. Kościelnej (fot. miedzyrzec.info)

Jeszcze niedawno na osiedlu w centrum miasta po opadach deszczu w piwnicach stała woda, a alejki między blokami przypominały wielkie jezioro. Na szczęście to już przeszłość. Można powiedzieć, że centrum miasta dołączyło do XXI wieku – mówi radny Mirosław Jung.

O remont na osiedlu przy skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Warszawskiej radny zabiegał od dawna. - Tu mieszkają w większości ludzie starsi, chciałem, aby mogli się poruszać bezpiecznie po tych alejkach, a po opadach deszczu nie było tędy jak przejść – mówi.

W 2008 roku burmistrz Artur Grzyb obiecywał, że problemy na osiedlach Warszawska i Kościelna rozwiązane zostaną w dwóch etapach. Przy ulicy Warszawskiej prace wykonano, mieszkańcy z osiedla Kościelna musieli na to długo czekać. Przychodzili na sesje rady miasta, aby przypomnieć władzom o swoim istnieniu i problemach. Nie mogli się jednak doczekać żadnych konkretnych odpowiedzi. Wszystkie wnioski radnego Junga w tej sprawie były odrzucane.

Konkretne obietnice pojawiły się dopiero jesienią 2015 roku na spotkaniu burmistrza Zbigniewa Kota z mieszkańcami.

- W końcu usłyszeliśmy coś pozytywnego – opowiada radny. - Burmistrz wprawdzie tłumaczył, że miasto ma problemy finansowe, ale obiecał, że znajdzie pieniądze na poprawę stanu alejek na osiedlu – przypomina Jung.

W 2016 roku wykonano wewnatrzosiedlową drogę i chodnik. Teraz alejki i parking (wraz z odwodnieniem), rozwiązując przy okazji problem komunikacyjny - wjazd znajduje sie od strony ulicy Kościelnej, a wyjazd na ulicę Warszawską. Prace wykonała międzyrzecka firma FHU Mars. Miasto zapłaciło około 211 tys. zł.

- Mieszkańcy mieli dotąd utrudnione życie, a teraz można powiedzieć, że centrum miasta dołączyło do XXI wieku. Komfort życia na pewno się tu znacznie poprawi – stwierdza radny Jung. Zwraca też uwagę na to, że alejki zostały podczas remontu udrożnione i obecnie karetka pogotowia może już podjechać pod każdą klatkę schodową.

Miasto ogłosiło również przetarg na przebudowę chodników oraz wewnętrznej drogi na osiedlu wielorodzinnym przy ulicy Zarówie. Koszty inwestycji wyniosą 178 237 złotych. Budowa wkrótce się rozpocznie.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (17 grudnia 2017 09:35)
  Burmistrz Kot pozostawi po sobie,wyciete piekne,stare drzewa i smierdzaca ubojnie
  autor: Gosc

  (17 grudnia 2017 09:22)
  betonowe głowy rulez
  Gratuluje władzy pomysłu na wycięcie drzew na osiedlu kościelna dzięki czemu możemy bez przeszkód podziwiać i zachwycać się przez okna nowymi chodnikami.
  autor: gość

  (2 września 2017 13:15)
  Moze ktos mi powie czemu na drohickiej zabrakło studzienek kanalizacyjnych?
  autor: gość

  (2 września 2017 13:10)
  ? Dziekuje burmistrzu? Proszę uświadomić mnie kto zarządza budynkami i terenem? Czy to nie spółdzielnia i pan prezes? A moze komunalna i jej prezes? Na czyja rzecz płacicie czynsz?
  autor: Jaja

  (2 września 2017 07:57)
  Zł stał bałagan
  Kilkanaście lat obiecywali i w końcu zrobili bo wybory się zbliżają następne kilka lat ta kostka będzie leżała na paletach zanim ją zabiorą
  autor: Ja

  (2 września 2017 07:56)
  Zł stał bałagan
  Kilkanaście lat obiecywali i w końcu zrobili bo wybory się zbliżają następne kilka lat ta kostka będzie leżała na paletach zanim ją zabiorą
  autor: Ja

  (1 września 2017 10:12)
  Najważniejsze, że mieszkańcy są zadowoleni.
  autor: gość

  (1 września 2017 08:13)
  Mnie nie interesują przynależności partyjne władz, ale to, osiedle przy ul. Warszawskiej staje się bezpieczniejsze i piękniejsze. Tak trzymać Panie Burmistrzu i zmieniać na lepsze inne zaniedbane rejony naszego miasta. Gratulacje i powodzenia.
  autor: gość

  (31 sierpnia 2017 14:15)
  Faktycznie burmistrz Kot jako czlonek Platformy Obywatelskiej,nalezy do szczegolnej kasty ludzi,w zwiazku z tym prosze nie zawracac glowy byle jakimi duperelami,drodzy mieszkancy Miedzyrzeca
  autor: gosc

  (31 sierpnia 2017 09:46)
  Ludzie czemu w was tyle złości? Przyjemnie tak komuś dokopać? Natomiast żeby się wypowiadać na jakiś temat to trzeba coś o tym wiedzieć
  autor: gość

  (30 sierpnia 2017 23:00)
  Ten burmistrz to jakiś cesarz abo car. Każdy tylko idzie do niego, aby coś mu zrobił - dał. A może tak "poczciwi" mieszańcy Międzyrzeca sami wzięliby się do roboty. A tak swoją drogą, to ciekawe jak długo te elewacje będą bez głupich napisów ?
  autor: gość

  (30 sierpnia 2017 18:55)
  Lenie
  jestem ciekawy ile czasu jeszcze potrzeba by tak wygladała ulica Pulaskiego . W tej chwili jest rozkopana , a tępo prac po prostu żółwie !!!!!!!!!! Pracownicy przy układaniu starej ,, trelinki ,, pojawiają się raz na dwa tygodnie i układają dziennie po kilkanascie sztuk. W takim tępie do zimy nie skończą. Czy ktoś ich nadzoruje ? Za co im się płaci ?
  autor: mieszkaniec

  (30 sierpnia 2017 14:49)
  Na Zarówiu tyle ludzi mieszka i mają dwie ręce. Jak by tak każdy przyszedł i po te dwie garści trawy zerwał to by kosić nie było trzeba. No ale ludzie leniwi. Dlatego burmistrzu proszę zmobilizować dyrektora Jędruchniewicza niech zacznie robić porządek na Zarówiu bo tam dobrzy ludzie mieszkają choć leniwi. A koszenie to bym prosił tak od siódmej rano. Niech całe osiedle wie że się kosi.
  autor: gość

  (30 sierpnia 2017 14:47)
  Leń
  Wyjdź sobie i skoś jak Ci przeszkadza, a nie na drapane liczysz. Ja koło domu muszę sam kosić i nikt mi w tym nie pomaga.
  autor: ada

  (30 sierpnia 2017 11:37)
  Ciekawe kiedy rozpocznie się koszenie łąki na osiedlu Zarówie. Centrum miasta
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny