YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Kradł, bo lekarz kazał mu odpoczywać

23 lipca 2020 17:18:35 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Policjanci zatrzymali złodzieja, który kradł markowy alkohol w międzyrzeckich marketach.

Pod koniec czerwca w dwóch marketach na terenie Międzyrzeca Podlaskiego doszło do kradzieży sklepowych. Łupem złodzieja padły markowe alkohole. Policjanci ustalili, że mężczyzną podejrzewanym o te kradzieże jest 24-letni mieszkaniec Lublina.

Mężczyznę zatrzymano, a w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kradzieże w Międzyrzecu to nie jedyne przestępstwa na koncie mieszkańca Lublina. Będzie on również odpowiadał za kradzież alkoholu z sklepu na terenie Siedlec. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 1,2 tys. zł.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 24-latek przyznał, że dokonywał kradzieży, gdyż nie pracował i potrzebował pieniędzy. Skradziony alkohol od razu sprzedawał. Twierdził, że nie mógł iść do pracy z uwagi na uraz ręki i zalecenia lekarza, który kazał mu odpoczywać.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Z ustaleń policjantów wynika, że 24-latek mógł działać na terenie kilku województw.

Mężczyzna ułyszał zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male