YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

KUL wraca do Międzyrzeca

29 maja 2014 09:50:32 | autor: red.
Wykładowcy lubelskiej uczelni ponownie pojawią się w naszym mieście. Nie będą jednak uczyć studentów, tylko prowadzić zajęcia z dziećmi i rodzicami.

24 maja w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 władze miasta podpisały umowę z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Dotyczy ona rozpoczęcia działań Uniwersytetu Otwartego KUL. Współpraca uczelni z miastem ma polegać na organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i kulturalnym.

W Rodzinnym Uniwersytecie Otwartym zajęcia poprowadzą pracownicy i doktoranci uczelni. Na pełny cykl złoży się 5 comiesięcznych spotkań. Uczestniczyć w nich będzie ok. 40 dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich rodzice lub opiekunowie.

W inauguracyjnym spotkaniu udział wzięli: Prorektor KUL Urszula Paprocka-Piotrowska oraz Dyrektor UO KUL Anna Tarnowska – Waszak, burmistrz Artur Grzyb, Joanna Krukowska – dyrektor MZGA oraz dyrektor ZPO nr 1 Iwona Orkisiewicz – gospodarz placówki, w której będą się odbywały zajęcia Uniwersytety Otwartego.

Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 26 kwietnia, dzieci otrzymały karty zaliczeniowe i uczestniczyły w warsztatach „O sprytnym kolibrze Spocie i innych pomysłowych zwierzakach”, które poprowadziła mgr Anna Dutkowska z Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych KUL. Dorośli mieli zajęcia z Piotrem Magierem z Instytutu Pedagogiki KUL. Ich temat: „Z rodziną najlepiej tylko na zdjęciach? - co zrobić aby tak nie było”.


Rodzinny Uniwersytet Otwarty KUL


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male