YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Kulturalne nagrody dla siostry Stelli i Merkfolk

14 kwietnia 2020 16:07:11 | autor: redakcja
Wiemy już do kogo powędrują w tym roku statuetki „Międzyrzeckiej Muzy“ i towarzyszące im nagrody finansowe w wysokości 2,5 tys. złotych. Kapituła nagrody w roku 2020 postanowiła wyróżnić nimi siostrę Stellę oraz zespół Merkfolk.

Siostra Stella (Katarzyna Turowicz)

Siostra Stella (Katarzyna Turowicz) od lat reżyseruje spektakle muzyczno-teatralne, w których biorą udział nauczyciele i uczniowie międzyrzeckich szkół. „W domu Ojca”, „Karol”, „Królowa Jadwiga” czy „Śnieżka i przyjaciele” to tylko kilka tytułów zrealizowanych przez nią przedstawień.

Siostra pracuje w parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3. W roku szkolnym 2017/2018 opracowała i wdrożyła autorski program zajęć pozalekcyjnych związanych z pracą na scenie pt. „Kurtyna w górę”. Przez lata prowadziła warsztaty tańca współczesnego, śpiewu i aktorstwa.

Folkmetalowy Merkforlk powstał w 2013 r. z inicjatywy rodzeństwa Irminy i Rafała Frąckiewiczów. W 2014 roku odbyła się premiera pierwszego teledysku zespołu do utworu „Topielica”, który nakręcono na Międzyrzeckich Jeziorkach. Rok później zespół wydał swoją pierwszą płytę długogrającą pt. „The folk bringer”, a portal folk-metal.pl uznał ją debiut roku.

W lipcu 2018 r. zespół wydał druga płytę „Kolovrat”, koncepcyjny album przedstawiający cykl świąt słowiańskich. Teksty piosenek nawiązują do wierzeń, tradycji ludowych i słowiańskich.

Merkfolk regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Wielokrotnie występował na imprezach organizowanych przez MOK. Obecnie muzycy kończą pracę nad swoim trzecim albumem.

Statuetki „Międzyrzeckiej Muzy” przyznawane są za osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechnianiu kultury i sztuki oraz edukacji i działalności społecznej.

Merkfolk

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (14 kwietnia 2020 21:46:33) Pytam się za Co? Za pobór postojowego. autor: gość
    (14 kwietnia 2020 18:10:27) wreszcie ktoś w mieście docenił merkfolków autor: ja
    logo male