Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
11°C
Kontakt
gmina Drelów

Laptopy dla uczniów drelowskich szkół

19 maja 2020 12:38 | autor: Anna Ostapiuk
W ramach programu "Zdalna Szkoła" Gmina Drelów pozyskała 60 tysięcy złotych na zakup 17 sztuk komputerów z oprogramowaniem dla uczniów szkół podstawowych (fot. UG Drelów)

W ramach dotowanego programu "Zdalna Szkoła" uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Drelów otrzymali nowe laptopy z oprogramowaniem mające ułatwić im edukację zdalną. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych.

Program "Zdalna Szkoła" finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dzięki dotacji z Ministerstwa Cyfryzacji Gmina Drelów pozyskała 60 000 złotych na pokrycie kosztu zakupu 17 sztuk laptopów z oprogramowaniem. Sprzęt został zakupiony ze środków własnych w kwietniu br., obecnie zaś, sukcesem w postaci podpisania umowy grantowej, zakończyły się przed kilkoma dniami starania o finansowe wsparcie.

Laptopy trafiły do wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Drelów, również do Publicznej Szkoły Podstawowej w Witorożu, której od 2011 r. organem zarządzającym nie jest gmina, a Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Jesteśmy i trwamy!". Sprzęt został rozdysponowany przez dyrekcję każdej z placówek według zgłaszanych przez uczniów indywidualnych potrzeb. Wraz z zakończeniem kształcenia zdalnego laptopy pozostaną na wyposażeniu szkół.

REKLAMA

- W chwili obecnej trwają procedury w sprawie pozyskania kolejnych środków z nowego rozdania "Zdalna Szkoła Plus" - informuje inspektor ds. oświaty Magdalena Kiryluk .

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny