Lepsza jazda z Żerocina do Rogoźnicy
Zakończono zaplanowaną na ten rok przebudowę drogi powiatowej Rogoźnica – Żerocin.
W ramach remontu położono nowy dywanik asfaltowy na ponad połowie trasy łączącej miejscowości Żerocin i Rogoźnica. Remont był prowadzony na odcinkach, które znajdowały się w złym lub bardzo złym stanie technicznym, co skutecznie zniechęcało kierowców do wybierania tej drogi.
Nowy asfalt położono na odcinku od przejazdu kolejowego w Szachach do skrzyżowania w Rogoźnicy oraz w lesie między miejscowościami Szachy i Żerocin. Ten drugi odcinek był w szczególnie złym stanie technicznym.
Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Powiat Bialski zrealizował ją dzięki wsparciu z funduszy unijnych.
Kierowcy z gminy Drelów i Międzyrzec Podlaski liczą, że w przyszłości położony zostanie nowy asfalt na pozostałych odcinkach drogi Żerocin – Rogoźnica.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Super droga
Brawo wspaniała droga Panie Starosto Mariuszu! Co tam się wcześniej działo to był szok można było koło urwać na dziurach a jesienią i zima strach tam było jechać a teraz leci się jak autostradą. Pekinie ze potraficie wykorzystać fundusze unijne już słyszę od rodziny z Łukowa, ze zazdroszczą nam starosty brawo jeszcze raz!. Prosimy o jeszcze więcej remontów!
autor: freestyle
Ludzie mam do was pytanie macie problem jakis widze. Kiedys juz to pisalem ale musze to widze ciagle przypominac bo propaganda nie spi!. Mnie jako mieszkanca nie interesuje kto z jakiej parti jest niebieski, czerwony,zielony,brazowy tylko co ROBI!!!! pelniac jakas funkcje.Co z tego ze mamy posla Duszka z partii ktora teraz rządzi i biuro Senatora RP. Jak nic oprócz rozdawania modlitewnikow nie robia.Piekna gatka i nic po za tym. W powiecie widac wielka zmiane, poprawe dróg, chodników, bezpieczenstwa,wspolprace z zagranica, syn teraz pojechal ze szkola na praktyki do Grecji, otrzymal nagrode pieniężna starosty za wyniki w nauce. Tak trzymac Panie Mariuszu. A za walke z mysliwymi i kolami leniwych biznesmenow winnymi posrednio za chorobie ASF powinien pan dostac medal i nagrode za postawe i zrozumienie rolnika!
autor: Obserwator
PO-spolici oszuści
Czy w gminie Adamowicz,czy w mieście Kot,oni gotowi są przed wyborami obiecać wszystko.Przecież to Platforma Obywatelska.Ludzie nie dajcie się omamić, bo przez kolejne lata będziecie oszukiwani.
autor: gość
kampania wyborcza się rozkręca. trzeba jakoś udobruchać mieszkańców których się rozjuszyło pozwoleniami na budowę kurników...
autor: gość
Nie tylko Mariusz,również a może przede wszystkim Janusz !
autor: gość
To Mariusz ma również interesy w Międzyrzecu Podlaskim?
autor: gość
Przy ulicy Warszawskiej powstalo,na bardzo krotkim odcinku drogi,trzecie przejscie imieniem ksiedza Kazimierza.Oczywiscie z wielkim zaangazowaniem Starostwa Powiatowego.Czyzby to prezent zwiazany z przyszlo rocznymi wyborami samorzadowymi ?
autor: Gosc
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
42
W 2024 r. powiat i gminy zmodernizują wspólnie wiele dróg
Rekordowy inwestycyjny budżet Powiatu Bialskiego na rok 2024 opiera się w dużej mierze o zadania drogowe, które zostaną zrealizowane m.in. na terenie gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski. Wspólne dotacje celowe oraz pozyskane przez samorządy środki zewnętrzne pozwolą zbudować lub wyremontować wiele dróg powiatowych.
2
Środki ósmej edycji Polskiego Ładu na rozwój dróg i obiektów
Do gmin Drelów i Międzyrzec Podlaski trafią kolejne środki z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach dofinansowania jedno z zadań wykona również Powiat Bialski. To łącznie ponad 17,5 mln złotych, które zostaną wykorzystane na rozwój infrastruktury drogowej i społecznej.