5.2°C

Lider przegrał w Łęcznej

14 września 2020 09:11 | autor: mw

W ósmej kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej Górnik II Łęczna pokonał Huragan Międzyrzec 2:0.

Międzyrzeczanie niezbyt pewnie czuli się na sztucznej nawierzchni, na której rozgrywane było spotkanie. Mogło się jednak ono zupełnie inaczej potoczyć, gdyby wykorzystali świetną okazję do objęcia prowadzenia z 10 minuty. W polu bramkowym faulowany był Mateusz Panasiuk, a sędzia podyktował rzut karny. Niestety, bramkarz gospodarzy obronił strzał Alana Olszewskiego.

Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić, i tak było w tym przypadku. W 19 minucie Górnik objął prowadzenie po strzale Jakuba Cielebąka. Ten sam zawodnik jeszcze raz pokonał naszego bramkarza w 73 minucie, ustalając wynik spotkania. Huragan tego dnia nie potrafił nawet stworzyć sobie okazji do zmiany niekorzystnego rezultatu.

Pomimo porażki zespół Damiana Panka utrzymał pozycję lidera w grupie I IV ligi lubelskiej. W sobotę (19 września) międzyrzeczanie zagrają u siebie z Orlętami Łuków.

Górnik II Łęczna – Huragan Międzyrzec 2:0 (1:0)
Huragan: Czarnecki – Grochowski (46’ Weręgowski), Mirończuk, Olszewski, Panasiuk, Korgol, Sz. Łukanowski (46’ Kleber), H. Łukanowski (55’ Chudowolski), Renkowski, Radziszewski (55’ Radziszewski), Waniowski (68’ Tkaczuk)

8 kolejka (12-13 września)
Opolanin Opole Lubelskie - Lublinianka Lublin 2:2
Górnik II Łęczna - Huragan Międzyrzec 2:0
Orlęta Łuków - POM Iskra Piotrowice 0:2
Start Krasnystaw - Bizon Jeleniec 2:2
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa 2:2