YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Lista chorych coraz dłuższa

17 marca 2020 19:26:56 | autor: redakcja
Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 221. Pięć osób zmarło. W województwie Lubelskim zakażone są 22 osoby, jedna osoba zmarła. Na razie brak osób z potwierdzonym zakażeniem na terenie powiatu bialskiego.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka zwrócił się z prośbą do wszystkich osób, które dzwonią na numer alarmowy 112 lub w inny sposób zwracają się o przysłanie karetki pogotowia ratunkowego, żeby precyzyjnie informowały dyspozytora medycznego o wszystkich okolicznościach, które mogłyby wskazywać, że pacjent oczekujący pomocy potencjalnie może być zarażony koronawirusem SARS-CoV-2.

W sytuacji, gdy taka informacja nie dotrze do dyspozytora medycznego lub wojewódzkiego koordynatora ratownictwa medycznego, ratownicy jadą na miejsce zdarzenia nieprzygotowani, bez środków ochrony osobistej. Powoduje to, że zespół, który przeprowadzał interwencję, musi zostać wyłączony i nie może udzielać dalszej pomocy.
Jeżeli taka sytuacja będzie się rozwijała, w niedalekiej przyszłości może nie być dostatecznej liczby zespołów ratownictwa medycznego, które mogłyby udzielać pomocy osobom będącym w stanie zagrożenia życia niezwiązanym z koronawirusem SARS-CoV-2.

Wojewoda zaapelował także do jednostek samorządu terytorialnego, zakładów pracy i wszelkich instytucji, w których bezpośredni kontakt między osobami nie jest absolutnie konieczny, o ograniczenie do minimum bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców wojewoda apeluje o realizowanie wszelkich zewnętrznych spotkań służbowych poprzez telekonferencje lub wideokonferencje, natomiast w przypadku obsługi interesantów – poprzez formularze elektroniczne, kontakt telefoniczny i mailowy.

Koronowirus w Lubelskim - 17 marca 2020 roku
22 - Liczba przypadków zakażenia
25 - liczba hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia
963 - liczba poddanych kwarantannie
4596 - liczba objętych nadzorem epidemiologicznym

***

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pozytywnie zaopiniowała miejsca kwarantanny zbiorowej na terenie Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Opinie wydano w porozumieniu z Policją i Urzędem Wojewódzkim.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 marca 2020 13:28:37) Lista chorych Żle mnie zrozumiałeś"ad" Ja jestem za pełną izolacją osób potencjalnie narażonych na zakażenie zarówno tych "krajowych" ,jak i tych wracających z zagranicy.Ale przecież taka osoba nie pójdzie do ośrodka i powie żeby ją przyjęli bez żadnych zaleceń służb sanitarnych.W innym razie ,teoretycznie,każdy bezdomny może się tam dostać.Nie zarzucaj mi braku rozsądku i troski o innych! autor: Emeryt
    (18 marca 2020 10:48:03) ad To nie chodzi o osoby podejrzane o wirus. Wg mnie to są miejsca dla osób wracających z zagranicy, a nie mających gdzie przebyć 2 tygodniowej kwarantanny, ze względu na swoje rodziny. Odnośnie podejrzanych o wirus i mające objawy powinni być automatycznie izolowani. Wszystko jednak zależy od rozwagi i dobrej woli wracającego, bo są osoby które przybyły z innych państw, a chodzą luzem bez żadnych ograniczeń. Oby nie byli nosicielami bo będzie bieda.Więcej rozsądku i troski o innych. autor: arteodos
    (18 marca 2020 09:49:11) Lista chorych Moim zdaniem,wojewoda nie powinien podawać miejsc kwarantanny zbiorowej do wiadomości publiczny.Sieje to niepotrzebny niepokój społeczny w małych miastach.Przecież osoby podejrzane o wirus same tam nie pójdą. autor: Emeryt
    logo male