YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Literackie spotkanie w Parku Potockich

16 września 2019 06:25:20 | autor: redakcja/MBP
9 września w Parku Potockich odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach tegorocznej akcji Narodowe Czytanie. Osiem nowel należących do klasyki literatury polskiej czytały polonistki i dyrektorki międzyrzeckich szkół.

Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Panie bibliotekarki w Parku Potockich urządziły Salonik Literacki z przełomu XIX i XX wieku, do którego zaprosiły na wspólne czytanie polonistki Joannę Pietruk, Annę Sobolewską, Mirosławę Cholewę, Katarzynę Kamasę, Iwonę Szczęch, Urszulę Sobczak, Katarzynę Miłaszewską oraz przedstawicielkę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Teresę Pawłowską i dyrektorki ZPO nr 1 i ZPO nr 3 Teresę Turska i Jolantę Wolanin. Słuchaczami była młodzież z międzyrzeckich szkół podstawowych i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zachętą do uważnego słuchania był konkurs ze znajomości treści czytanych utworów.

Scenariusz spotkania opracowała Jolanta Zbucka, opiekun Szkolnego Koła Teatralnego działającego w Zespole Szkół Ekonomicznych. Ona również przygotowała młodych aktorów - Kingę i Mateusza, którzy poprowadzili całe spotkanie.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male