YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Lubelskie: 132 przypadki zakażenia koronawirusem

1 kwietnia 2020 11:30:16 | autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 36 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie odnotowano dotąd 35 zgonów.

Resort podał, że nowe potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki dotyczą 10 osób z woj. wielkopolskiego, ośmiu z woj. śląskiego, ośmiu z woj. małopolskiego, czterech z woj. dolnośląskiego, czterech z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Zakażenie koronawirusem od 4 marca, kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 2347 osób, 35 z nich zmarło. (PAP)

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono dotąd 132 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły cztery osoby.

Hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 39 osób. Liczba osób objętych kwarantanną wzrosła do 8065. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 3850 osób. (mw)

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male