Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
15.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Łuby mają już własną świetlicę

2 sierpnia 2022 15:49 | autor: Anna Ostapiuk
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Łubach (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Mieszkańcy wsi Łuby mają powód do radości, ponieważ miejscowość wzbogaciła się o miejsce, które z pewnością przyczyni się do integracji i społecznej aktywizacji. 27 lipca odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej.

Świetlica wiejska w miejscowości Łuby została wzniesiona w miejscu starej mleczarni. Inicjatywę tę mieszkańcy zawdzięczają radnemu Zdzisławowi Krzymowskiemu, który skutecznie zabiegał o realizację inwestycji mającej znacznie poprawić życie społeczno-kulturalne wsi. Budowa obiektu, której wartość sięgnęła 650 tys. złotych, została w całości pokryta ze środków budżetowych Gminy Międzyrzec Podlaski. Budynek już w 2019 r. otrzymał pozwolenie na użytkowanie, jednak ograniczenia pandemiczne przesunęły w czasie prace związane z jego doposażeniem.

23 lipca miała miejsce uroczystość, podczas której wójt Krzysztof Adamowicz przeciął symboliczną wstęgę, a proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku ks. Roman Wojtczuk dokonał poświęcenia obiektu.

Mieszkańcy miejscowości Łuby pod wodzą sołtysa Antoniego Chwedczuka, wspierani działalnością miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich od tego momentu mogą cieszyć się ważnym dla społeczności miejscem, w którym będą mogli nie tylko spotykać się, ale też realizować własne pasje i organizować ciekawe wydarzenia.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny