YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Ludowi artyści rywalizowali w Wysokim

29 listopada 2016 11:26:27 | autor: redakcja
Sześć zespołów wystąpiło w Konkursie Piosenki Ludowej, który już po raz drugi zorganizowano w gminie Międzyrzec Podlaski.

II Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Wysokim (fot. UG Międzyrzec P.)

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, a honorowy patronat nad imprezą objął wójt Krzysztof Adamowicz. Ludowi artyści spotkali się 20 listopada w Wysokim. Cele konkursu to: "popularyzacja twórczości artystycznej oraz rozbudzenie talentów i zdolności inspirowanych tradycją ludową, prezentacja zespołów ludowych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz ich bogatego repertuaru, kształtowanie umiejętności szlachetnego współzawodnictwa i współpracy".

Na scenie wystąpiły: Ale Baby z kapelą z Berezy, Echo z Przychód, Jutrzenka z Kapelą Retro z Rogoźnicy, Leśne Echo z Zaścianek, Nadzieja z Mań, Sami Swoi z Tłuśćca. Każdy zespół wykonał trzy utwory konkursowe. Wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie: Andrzej Przeździak - nauczyciel w Szkole Muzycznej im Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim, Halina Sadowiec - nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Krzewicy oraz Józef Daniluk - komendant gminny OSP. Najlepiej oceniono zespół Jutrzenka z kapelą Retro z Rogoźnicy. Drugie miejsce przyznano dla zespołu Sami Swoi z Tłuśćca, a trzecie dla Echa z Przychód. Nagrody otrzymali również pozostali wykonawcy. Wręczali je wójt Krzysztof Adamowicz, przewodniczący rady gminy Andrzej Pietruk oraz dyrektora GOK Michał Teofilski.


II Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Wysokim


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male