YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Maseczki dla każdego domownika

6 kwietnia 2020 17:47:30 | autor: Anna Ostapiuk
W ramach akcji "Maseczki dla Polski" każdy zameldowany mieszkaniec gminy Drelów otrzyma bezpłatną maseczkę wielokrotnego użytku.

Urząd Gminy Drelów informuje, że z dniem 7 kwietnia 2020 r. rozpoczyna się dystrybucja bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. W ramach akcji do gminy trafiło 3 900 maseczek ochronnych, natomiast pozostałą ilość, tj. 1 600 brakujących sztuk dokupiono ze środków gminnego budżetu.

Maseczki będą dostarczane przez zespoły druhów Ochotniczych Straży Pożarnych bezpośrednio do skrzynek pocztowych lub zostaną zawieszone po zewnętrznej stronie ogrodzenia, w ilości zgodnej z ewidencją meldunkową. Każda maseczka jest zapakowana w woreczek foliowy, a w opakowaniu znajduje się również instrukcja jej użytkowania.

INSTRUKCJA

1. Wyjmij maseczkę z opakowania. Zawiąż supeł na gumce. Wyreguluj długość gumki.
2. Dodatkowo maseczkę można wyposażyć w jednorazowy filtr. Filtrem może być np. chusteczka higieniczna lub ręcznik papierowy. Należy go włożyć do środka maseczki.
3. Załóż maseczkę na twarz.
4. NIE DOTYKAJ PRZEDNIEJ POWIERZCHNI MASECZKI PODCZAS JEJ UŻYWANIA. PRZED ZDJĘCIEM MASECZKI KONIECZNIE UMYJ RĘCE.
5. Zdejmij maseczkę chwytając tylko za gumki. Wyrzuć filtr jednorazowy, ponownie umyj ręce. Maseczkę wygotuj we wrzątku przez 30 minut.

Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i zmniejszają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów wydostających się z wydychanym powietrzem. Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia.

Do akcji, której głównym sponsorem jest firma Wipasz S.A., przystąpiło miasto i gmina Międzyrzec Podlaski oraz gmina Drelów. 

 

Źródło: Urząd Gminy Drelów, www.maseczkidlapolski.pl

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (9 kwietnia 2020 22:30:15) Bo w Międzyrzecu "gumki" se możesz kupić w markecie albo na Orlenie, no ewentualnie apteka :) autor: gość
    (9 kwietnia 2020 21:36:59) co to za dyskrykinacja? to Międzyrzec dostał ze sznurkami a Drelów z gumkami ? autor: gość
    logo male