Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
5.6°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Maszt na internacie? Nikt go nie chce

2 maja 2022 13:09 | autor: redakcja

Warszawska firma chce postawić maszt telekomunikacyjny na budynku internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych. Pomysł budzi sprzeciw mieszkańców. O problemie dyskutowano na sesji rady miasta.

- W roku szkolnym w internacie mieszka młodzież, w czasie wakacji też jest on wynajmowany. W sąsiedztwie jest gęsta zabudowa jednorodzinna, a niedaleko Szkoła Podstawowa nr 1 – mówił na sesji radny miejski Mirosław Frydrychowski. Wspólnie z radnym powiatowym Andrzejem Mironiukiem zebrali podpisy 200 osób mieszkających w sąsiedztwie internatu pod apelem o zablokowanie inwestycji.

- Promieniowanie takiego masztu może działać szkodliwie na zdrowie ludzi. Być może na początku, gdyby taki maszt powstał, to parametry byłyby zgodne z bezpieczeństwem, ale już później bylibyśmy bez wpływu na natężenie sygnału. Nikt by tego nie wymierzył, dlatego uważam, że w tym przypadku trzeba dmuchać na zimne. Są innne miejsca, w których taki maszt może stanąć, to np. obrzeża miasta, rejony przemysłowe – stwierdza radny Frydrychowski.

REKLAMA

Przedstawiciel warszawskiej firmy rok temu pojawił się w "ekonomiku". Chciał obejrzeć teren i wypytywał o możliwości postawienia 10-metrowego masztu telekomunikacyjnego na dachu internatu.

– Zastrzegłem wtedy, że potrzebne są opinie środowiskowe i dopiero po zapoznaniu się z nimi będę mógł się do tego odnieść. Do tej pory żadnego oficjalnego pisma nie dostałem i żadnej zgody na lokalizację nie wydawałem – podkreślił dyrektor szkoły i przewodniczący rady miasta Robert Matejek.

Wniosek w sprawie budowy masztu został złożony w Urzędzie Miasta 5 kwietnia. Poddano go analizie pod kątem środowiskowym i 27 kwietnia opublikowano obwieszczenie informujące mieszkańców o rozpoczęciu procesu administracyjnego. Zainteresowani mogą zapoznać się z dokumentacją w magistracie.

- Osobiście jestem przeciwny sytuowaniu takich inwestycji na obszarze zabudowanym. Zwróciliśmy się do wnioskodawców o doprecyzowanie wniosku. Chcemy opinii Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na ich bazie określimy swoje stanowisko. Nie ukrywam, że w dużej mierze będziemy brali pod uwagę stanowisko mieszkańców – poinformował burmistrz Zbigniew Kot.

Burmistrz przypomniał, że w przypadku tej inwestycji dużo będzie zależało od Starostwa Powiatowego, które jest właścicielem nieruchomości i będzie wydawało ewentualną zgodę na budowę.

- Rozmawiałem ze panem starostą i prosiłem, aby osobiście zainteresował się tym wnioskiem. Mam nadzieję, że będzie miał podobne negatywne stanowisko wobec tej inwestycji jak my. Musimy przy tym pamietać, że nasze decyzje mogą być później zaskarżone do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – zastrzegł Zbigniew Kot.

Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (4 maja 2022 07:38)
  Kampania w stylu PSL - PO. Przestraszyć, później uspokoić a na koniec załatwić. Czytaj porodówka. Ciekawe czy I tym razem się uda.
  autor: gość

  (4 maja 2022 07:34)
  Ty , TAKIE TAM, kto ci tak mózg wyprał??
  autor: gość

  (4 maja 2022 07:06)
  Biada mieszkańcom Międzyrzeca, że przez tyle lat, pod rządami PO-PSL, musieli patrzeć na nepotyzm i kumoterstwo w życiu publicznym. To niedługo się skończy. A wrzutki typu:maszt na internacie, lub budowa tanich mieszkań, nie wystarczą.
  autor: Gość

  (3 maja 2022 21:07)
  Dyrektorzy Radny, co ma piernik do wiatraka... nabijacie ludzi w butelke i tyle w temacie
  autor: gość

  (3 maja 2022 13:28)
  Takie tam
  Nawet w takim małym Międzyrzecu , nawet tutaj działają ruskie trolle z PIS, biada nam biada.
  autor: Jacek

  (3 maja 2022 08:04)
  Do wyborów daleko a PO-spolici oszuści, już zaczęli kampanię wyborczą. Tylko że od samych kłamstw, jak zwykle. Brak szacunku dla mieszkańców, dla ich intelektu, odbije się czkawką dla łże-elit.
  autor: Gość

  (2 maja 2022 23:03)
  Radny Powiatowy, Dyrektor w UM! i Radny Miasta zebrali ponad 200 podpisów osób które wyraziły sprzeciw budowie masztu na Internacie Ekonomika. Szkopuł w tym, że nikt nie ma, ani nie miał ochoty (jak donosi dyrektor) budowy czegoś takiego na Internacie Ekonoma. Baa dyr. przekazał że się nie jest zainteresowany. Jak zatem można ocenić postępowanie Radnych, Pana Dyrektora? No ale jak to zwolennicy PO mówią, ciemny lud wszystko kupi...
  autor: gość

  (2 maja 2022 16:33)
  śmieszno i straszno. Panowie naprawdę mają nas za ciemny lud gród.
  autor: gość

  (2 maja 2022 13:37)
  Ruszyła kampania wyborcza PO-spolitych oszustów .
  autor: Gość

  (2 maja 2022 13:29)
  Burza na potrzeby kampanii. Zarządca budynku nic nie wie o temacie. Inwestor bez jego wiedzy składa wniosek o pozwolenie? Burmistrz nie pozwoli, ale podkreśla że niewiele może bo to starosta i kolegium odwoławcze decyduje ... No to mamy temat na 3 miesiące... Oczywiście Pan Radny Powiatowy załatwi.. ma w tym interes .. hihih ... no a co z tymi szkodliwościami - ktoś ma wyliczenia? czy to tak z internetu?
  autor: gość

  reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

  «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

  Copyright 2020 © Międzyrzec.info
  Lokalny portal informacyjny