YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Medal Zasługi dla Piotra Kazimierskiego

20 listopada 2019 22:52:09 | autor: Anna Ostapiuk
Wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski odznaczony złotym medalem za zasługi i wieloletnie wspieranie działalności Koła Ligi Obrony Kraju Drelów.

Wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski odznaczony Złotym Medalem Zasługi LOK

W trakcie sesji Rady Gminy Drelów w dniu 20 listopada przedstawiciele Koła LOK Drelów uhonorowali wójta Piotra Kazimierskiego Złotym Medalem „Za Zasługi LOK”, nadanym przez Radę Krajową LOK, upamiętniającym 75-lecie krajowej działalności organizacji, a zarazem przypadające w tym roku 25-lecie istnienia jednostki drelowskiej. - Dziękujemy za współpracę, dobre słowo i działalność na rzecz Ligi – mówił wiceprezes Koła LOK Drelów Jerzy Jeleszuk - Prosimy o dalsze wsparcie, by nasza współpraca przerodziła się w jeszcze bardziej owocną, ku chwale społeczności lokalnej i naszej Ojczyzny.

Złoty Medal "Za Zasługi" upamiętniający 75-lecie Ligi Obrony Kraju (fot. Koło LOK Drelów)

Wójt Kazimierski otrzymał pamiątkowy medal i legitymację z rąk obecnych na sesji przedstawicieli Koła LOK Drelów: wiceprezesa Jerzego Jeleszuka, sekretarza Janusza Jaroszewskiego i skarbnika Mirosława Kulawczuka. - Odbieram to wyróżnienie jako nie dla mnie, ale dla całego naszego samorządu – dziękował wójt - Życzę, by organizacja była zawsze odbierana pozytywnie przez społeczność lokalną i tak jej potrzebna, by nigdy żadnej władzy nie podpadła. Piotr Kazimierski podkreślił ogromną rolę społeczną organizacji, tak dla kraju jak i dla samej gminy, przypominając o jej kilkudziesięcioletnim uniezależnieniu od jakiegokolwiek wpływu zmieniającej się władzy. -  LOK to jedna z nielicznych organizacji funkcjonujących od 75 lat, czyli przez całą naszą nowożytną historię, która nie podpadła żadnej władzy – przypomniał wójt - Ta zacna organizacja ma swoją zbrojownię na dole w urzędzie od 25 lat. Wpisuje się w naszą  działalność niepodległościową, patriotyczną, ale również dającą możliwość realizacji strzeleckich pasji. My ze swej strony deklarujemy, że będziemy nadal udzielać daleko idącej pomocy, również przy konsultacjach z mieszkańcami Aleksandrówki w sprawie budowy strzelnicy dostępnej dla ogółu mieszkańców, tak byśmy mogli promować strzelectwo, nowy styl życia i wartości patriotyczne.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 listopada 2019 07:38:06) Gratuluje, ale czy to wypada odznaczac radnych, wójtów czy burmistrzów-za swoja służbę kase biorą. Ich rola byc do naszej dyspozycji. Kto im za to placi? Zalatuje wazeliną. autor: gość
    logo male