YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Miasto kontynuuje wsparcie dla wymiany pieców

30 grudnia 2020 09:05:22 | autor: redakcja/Urząd Miasta
W budżecie miasta wygospodarowano kolejne 100 tys. zł na wymianę tzw. kopciuchów. Miejski Program Wymiany Pieców, który będzie kontynuowany w 2021 roku, przewiduje dofinansowanie do 5 tys. zł dla mieszkańca, który spełni odpowiednie warunki.

Na sesji rady miasta 29 grudnia podjęto uchwałę w tej sprawie. Dotację celową będzie można otrzymać na trwałą wymianę źródła centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne: pellet, gaz, olej, prąd, sieć ciepłowniczą lub pompę ciepła.

Wnioskodawcami mogą być osoby, które nie otrzymały wsparcia w ramach programu rządowego „Czyste powietrze”. Na wskazanej nieruchomości nie może być prowadzona działalność gospodarcza.

Wysokości dotacji celowej to 50 proc. rzeczywistych kosztów kwalifikowalnych netto, które obejmują demontaż starego pieca i zakup oraz montaż nowego, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Wnioski będzie można składać w marcu. Więcej informacji w Wydziale Strategii i Rozwoju, tel. 83 372 62 32.

W 2020 r. z programu skorzystało 19 osób. Zamontowano trzynaście pieców na gaz ziemny, pięć na pellet i jeden na olej opałowy.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 grudnia 2020 16:22:16) Weź się dopchaj Znowu swoi ... Dostaną tylko. autor: gość
    logo male