Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
10°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Miasto poezji

28 maja 2015 19:33 | autor: redakcja
Poetka Agnieszka Syska powraca do miasta, w którym spędziła pierwsze lata swego życia.

Miejski Ośrodek Kultury weźmie udział w projekcie lubelskiego Ośrodka "Brama Grodzka Teatr NN" pod nazwą "Miasto Poezji".

29 maja o godz. 11 w kinie Sława spotkanie poprowadzi poetka i tłumaczka Agnieszka Syska, związana z Międzyrzecem. Głównym tematem będzie twórczość poetów serbskich, takich jak: Zlata Kocic, Vasko Popa, Ljubomir Simović. Aktywny udział w tym wydarzeniu wezmą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych z opiekunką Jolantą Zbucką oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Barbarę Kalinowską.

W sobotę, 30 maja o godz. 18, w Galerii ES odbędzie się spotkanie z twórczością Tadeusza Różewicza i Agnieszki Syskiej. Wystąpi Grupa Teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Elżbiety Kamasy.

Projekt "Miasto Poezji" jest realizowany w Międzyrzecu z inicjatywy Agnieszki Syskiej oraz Andrzeja Szczerbickiego, który kieruje Galerią ES.

REKLAMA

Agnieszka Syska

Urodziła się w Warszawie w 1977 roku. Pierwsze sześć lat życia spędziła w Międzyrzecu Podlaskim, skąd pochodzi jej matka. Jest doktorantką Wydziału Teologicznego Katedry Teologii Misji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podkreśla, że ma dwóch literackich ojców, którzy zainspirowali jej twórczość: Tadeusza Różewicza i Vaska Popę.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny