YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Miasto wspiera wymianę pieców

5 lutego 2020 09:04:00 | autor: redakcja/Urząd Miasta
Władze miasta wygospodarowały w tegorocznym budżecie 100 tys. zł na Miejski Program Wymiany Pieców. Mieszkańcy, którzy spełnią warunki określone w regulaminie programu, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł.

Dotacja celowa może być przyznana na trwałą wymianę źródła centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne: pellet, gaz, olej, prąd, sieć ciepłowniczą, pompę ciepła. Wnioskodawcami mogą być osoby, które nie otrzymały dotychczas wsparcia w ramach projektu „Montaż małych instalacji odnawialnych źródeł energii w Międzyrzecu Podlaskim” oraz programu rządowego „Czyste powietrze”. Na wskazanej do dofinansowania nieruchomości nie może być prowadzona działalność gospodarcza. Dotację będzie można przeznaczyć na demontaż starego pieca i zakup oraz montaż nowego. Wnioski będzie można składać w marcu. Więcej informacji na temat Miejskiego Programu Wymiany Pieców można uzyskać w Wydziale Strategii i Rozwoju, tel. (83) 372 62 32.

Przypominamy, że mieszkańcy Międzyrzeca cały czas mogą składać wnioski w ramach programu „Czyste powietrze”. W Urzędzie Miasta uruchomiono punkt informacyjny, w którym pracownik pomoże wypełnić wniosek, wyliczyć wysokość dotacji oraz rozliczyć już otrzymane pieniądze. Punkt Informacyjny powstał w lipcu minionego roku na mocy porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie. Mieści się w pokoju nr 4 (niski parter). „Czyste powietrze” daje możliwość otrzymania dotacji lub pożyczki na termomodernizację domu, wymianę centralnego ogrzewania, czy nawet montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. W przypadku instalacji solarnej i fotowoltaicznej można liczyć na otrzymanie preferencyjnej pożyczki. Program będzie prowadzony do 2029 roku.

W punkcie informacyjnym UM można również uzyskać pomoc przy wypełnianiu dokumentów do programu „Mój prąd”, który umożliwia otrzymanie dotacji do 5 tys. zł na instalację fotowoltaiczną.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male