Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
5.6°C
Kontakt
gmina Międzyrzec Podlaski

Międzyrzecki GOK z projektowymi sukcesami

5 maja 2022 20:56 | autor: Anna Ostapiuk

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zgarnął dwa dofinansowania projektów na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Trafione pomysły wychodzące naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy pozwoliły znaleźć się pracownikom GOK-u w gronie beneficjentów programu "Kultura - Interwencje 2022" Narodowego Centrum Kultury i programu grantowego "Lato w teatrze". Dodatkowe środki finansowe przełożą się na kontynuację "Gminnej potańcówki na dechach" i zapewnią młodzieży udział w półkoloniach teatralnych.

W ramach programu " Kultura - Interwencje 2022 " Narodowego Centrum Kultury Gminny Ośrodek Kultury otrzymał 32 tysiące złotych na kontynuację projektu "Gminna potańcówka na dechach". Jak przewidują jej organizatorzy, impreza wpisze się na stałe w kalendarz cyklicznych gminnych wydarzeń.

Celem strategicznym programu dotacyjnego jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

REKLAMA

Do tegorocznej edycji programu złożono 1615 wniosków, wśród beneficjentów znalazło się ich zaledwie 266.

W programie grantowym " Lato w teatrze ", organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego projekt "Kim jestem?" został dofinansowany kwotą 19.296 zł, co pozwoli zorganizować dwutygodniowe półkolonie teatralne dla młodzieży, prowadzone przez aktorów, wokalistów i pedagogów teatru. W programie znajdą się także warsztaty kreatywnego pisania.

Spośród 175 wniosków złożonych w programie dofinansowanie otrzymało 69.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny