9.0°C

Międzyrzecki lodołamacz na podium

25 grudnia 2021 13:03 | autor: redakcja
Grzegorz Karczewski (z prawej) w medalowej ramce (fot. MOSiR Ełk)

Grzegorz Karczewski zdobył tytuł Mistrza Mazur w Pływaniu Zimowym. Stanął także dwukrotnie na podium trzeciej edycji Pucharu Arua Cup.

12 grudnia w Ełku odbyły się I Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Zimowym. W zawodach wystartował międzyrzeczanin Grzegorz Karczewski. Na dystansie 50 m stylem klasycznym był bezkonkurencyjny, zdobywając tytuł Mistrza Mazur. Do tego sukcesu dołożył również tytuł wicemistrza Mazur na dystansie 25 m stylem klasycznym.

Grzegorz Karczewski wystartował również w pierwszych zawodach trzeciej edycji Pucharu Arua Cup w zimowym pływaniu, które odbyły się w Świętochłowicach. Tam międzyrzeczanin dwukrotnie finiszował na drugim miejscu, na dystansach 25 m oraz 50 m stylem klasycznym.

Warto dodać, że drugie zawody Arua Cup odbędą się 15 stycznia w Łukowie, a finał tej rywalizacji zaplanowano 26 lutego w Międzyrzecu Podlaskim.