YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Miłosierdzie i radość

23 lipca 2016 10:38:53 | autor: Redakcja /sekcja medialna ŚDM
Trzeci dzień pobytu pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w Międzyrzecu Podlaskim pokazał, że młodzież potrafi nie tylko dobrze się bawić.

Młodzież miłosierdziem i radością dają świadectwo w Międzyrzecu Podlaskim

Trzeci dzień pobytu pielgrzymów z Portoryko i Słowacji w Międzyrzecu rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył biskup ze Słowacji. Skierował do nas słowo, które mówiło o zmartwychwstaniu Jezusa. Aby wesprzeć chorych młodzież z pomocą wolontariuszy tworzyła laurki, aby potem osobiście wręczyć je chorym w międzyrzeckim szpitalu.

W południe wyruszyliśmy na obiad do Stanicy Żeglarskiej. Towarzyszył temu śpiew oraz tańce, w których każdy chętnie uczestniczył. Muzyka połączyła nas wszystkich. Bawiliśmy się tak świetnie, jakbyśmy znali się od dawna. Następnie skorzystaliśmy z mnóstwa atrakcji sportowych przygotowanych specjalnie dla nas. Odbyły się różnorodne zawody, a uczestnicy rywalizowali w duchu fair play. Panowała niesamowita, radosna atmosfera, której nie zdołały zaburzyć nawet chmury.

Ostatnim punktem programu była wyjątkowa Droga Miłosierdzia, która poruszyła serca zarówno zagranicznych gości, jak i mieszkańców Międzyrzeca i okolic. Inscenizacje przygotowane przez wolontariuszy były niezwykle emocjonalne i obrazowały fenomen Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie odśpiewano Apel Jasnogórski na Placu Jana Pawła II. Zebranych pobłogosławili biskupi z Portoryko i Słowacji. 
W szczególny sposób chcemy podziękować Stanicy Żeglarskiej oraz Straży OSP Stołpno za zorganizowanie popołudniowych atrakcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta za włączenie się w dzisiejsze wydarzenia. Zapraszamy Was do spędzenia z nami kolejnych dni.

Sekcja medialna Rejonowego Centrum ŚDM w Międzyrzecu Podlaskim


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male